İzzet Karaboğa, U17’deki başarısını A takımda sürdürmek niyetinde

30.05.2020

Merdiven atlamak istiyor

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor’un U17 takımında yer alan İzzet Karaboğa, geleceğiyle ilgili olarak konuştu. Milli takımın alt yaş kategorilerinde de forma giyen 17 yaşındaki oyuncu, Türk futboluna ve Konyaspor’a hizmet etmek istediğini ifade etti
 

HASAN YILDIRIM / KONYA – Spor Toto Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor’un U17 takımında forma giyen orta saha oyuncusu İzzet Karaboğa, geleceğe yönelik düşünceleriyle ilgili konuştu. Dönem dönem Milli takımın çeşitli alt yaş kategorilerinde de boy gösteren 17 yaşındaki oyuncu, Türk futboluna ve Konyaspor’a hizmet etmek istediğini ifade etti.

“MİLLİ TAKIMDA ÇOK TECRÜBE EDİNDİM”

Milli takımın çeşitli alt yaş kategorilerine de davet edilen İzzet Karaboğa, “A milli takımda yer almak, 7’den 70’e tüm futbolcuların en büyük hayalidir. Ben alt yaş kategorilerinden başladım. Burada gerçekten çok tecrübe edindim. Ay-yıldızlı forma içinde mücadele etmek çok farklı bir his. İnşallah devamını da getirmek istiyorum” dedi.

Milli takımın alt yaş kategorilerine davet edilmesinin yanı sıra Süper Lig’de de mücadele eden Konyaspor A Takımıyla da antrenmanlara başlayan 17 yaşındaki futbolcu, “Hedeflerim doğrultusunda sürekli çalışıyorum. Kendimi geliştirmek için bireysel antrenmanlar da yapıyorum. Milli takım davetlerinden sonra kendime daha çok bakmaya başladım. Bir de A takımla antrenmana çıkacağım haberini aldığımda heyecandan havalara uçtum” diye konuştu.“PROFESYONEL OLMAK İSTİYORUM”

Konyaspor’un tüm alt yaş kategorilerinde forma giydiğini belirten Karaboğa, öncelikli hedefinin A takımla sözleşme imzalamak olduğun söyledi. Önünde henüz uzun bir yol olduğunu dile getiren Karaboğa, “Konyaspor Akademi Menajerimiz Taner Ay ve yaş grubumdaki antrenörüm Çağdaş Çankaya benimle çok yakından ilgileniyor. İnşallah hocalarımın da destekleriyle çok iyi yerlere geleceğim” dedi.
 
Haberin PDF'ini indirmek için tıklayınız.
Haberin linki için tıklayınız.