Etkinlikler

29
Eylül

Hibrit Söyleşi: 29 Eylül 2022- “Gazetecilik ve Sokak Röportajları”

Moderatörlüğünü gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşide, “Sokak röportajcılığı nedir, ne değildir” soruları yanıt bulacak. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman İrvan ve gazeteci ve Sade Vatandaş YouTube kanalı kurucusu Mehmet Koyuncu hem akademik hem pratik olarak gazetecilik ve sokak röportajları konusunu değerlendirecek. 

28
Eylül

Çevrimiçi Bilgilendirme Günü

BEDA başvuruları devam ederken, aklınıza takılan soruları yanıtlayacağımız çevrimiçi bilgilendirme etkinliği 28 Eylül Çarşamba günü 17.00’de çevrim içi olarak yapılacak.
Kayıt için bağlantıya tıklayınız: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZ0qc-itrTotE9aebK1q5UD9vhhe7dZCX2b9

17
Eylül

M4D desteklerinden nasıl yararlanabilirsiniz? Hibrit Bilgilendirme Toplantısı 17 Eylül’de

Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi yeni dönem desteklerini tanıtmak ve ayni desteklerden yararlanmak isteyen gazetecilerin sorularını yanıtlamak için 17 Eylül Cumartesi günü 13:00-17:00 saatleri arasında Bilgilendirme Toplantısı yapacak. Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde yapılacak toplantıya Zoom programıyla internet üzerinden katılmak da mümkün olacak.

16
Aralık

Özgürce Gülmeyi Unuttuk mu?

09
Aralık

Yerel Medyada Son Durum Nedir

02
Aralık

Türkiye ekonomisi nereye?

25
Kasım

Salgın Gölgesinde Özgürlükler ve Sivil Toplum

18
Kasım

84. Yaşındaki Ankara Radyosu Dünü ve Bugünü

11
Kasım

Mustafa Kemal Atatürk’ü Anlamak

04
Kasım

Sosyal Medya ve Metaverse Kavramı

21
Ekim

Milli Egemenlik ve Cumhuriyet

14
Ekim

İnternet Özgürlüğünde Son Durum

07
Ekim

Almanya’da Seçim Sonrası ve Gazetecilik

30
Eylül

Savaş Bölgelerinde Gazetecilik: Afganistan

23
Eylül

Aktivist mi, gazeteci mi?

16
Eylül

Sosyal Medyada Sohbet Odaları

10
Eylül

Akdeniz ve Ege İlleri Durum Değerlendirme Toplantısı

08
Eylül

Afganistan ve Türkiye

02
Eylül

Yangın ve Sel Bölgelerinde Habercilik

08
Temmuz

Mafya, siyaset ve medya ilişkileri: Gazetecilik nasıl kurtulur?

Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstleneceği söyleşinin konuğu, Akademisyen Doç. Dr. Ceren Sözeri olacak ve Türkiye’nin son zamanlar gündeminde olan mafya, siyaset ve medya ilişkileri tartışmaya açılacak

01
Temmuz

Çevre ve Habercilik

Moderasyonu gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın üstleneceği söyleşinin konuğu İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı Dr. Baran Bozoğlu ve Gazeteci Hazal Ocak olacak. Çevre konularının haberleştirilmesi, iklim değişikliği ve çevre ile ilgili haberlerin kamuoyunda gündeme getirilmesi konuları tartışmaya açılacak.

24
Haziran

Sanat ve Habercilik

Moderasyonu gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın üstleneceği söyleşinin konuğu RTÜK üyesi İlhan Taşçı olacak ve RTÜK kuralları ve haberlere etkileri tartışmaya açılacak.

17
Haziran

Habercilik ve RTÜK

Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu Yekta Kopan. Söyleşide sanatın haberciliğe etkisi, sanat haberciliği gibi konular tartışmaya açılacak.

10
Haziran

Gazetecilik Mesleğinde Hukuki Çerçeve

Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstleneceği söyleşinin konuğu, Avukat Fikret İlkiz olacak ve gazetecilik mesleğinin hukuk yönü tartışmaya açılacak.

03
Haziran

Gazetecilik ve Casusluk

Moderasyonunu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu gazeteci Murat Yetkin. Söyleşide gazetecilik mesleği ve casusluk konuları tartışmaya açılacak.   

31
Mayıs

Güney ve Doğu İlleri Değerlendirme Toplantısı

Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa’dan gazeteciler bir araya geliyor, sorunlarını ve göç meselesini ele alıyor.

27
Mayıs

Gazeteciler Cemiyeti’nin M4D Projesi’nde Telif Desteği Nedir?

Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstlendiği, konuşmacılar M4D Projesi editörü Gökhan Bozkurt ile M4D Projesi araştırmacısı Deniz Savaş söyleşide gazetecilere telif desteği hakkında bilgiler verilecek. Söyleşinin konukları gazeteci Dilek Atlı, Sercan Engerek ve Bilal Seçkin.

20
Mayıs

İletişim Teknolojileri ve Uzaktan Çalışma

Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu Prof. Dr. Ümit Atabek. Söyleşide iletişim araçları ve pandemi döneminde uzaktan çalışmayı verimli kılmaya yönelik konular tartışmaya açılacak.

11
Mayıs

Çatışma Alanlarında Gazetecilik

Moderasyonu gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın üstleneceği söyleşinin konuğu gazeteci Zafer Arapkirli. Söyleşide Arapkirli, çatışma alanında gazetecilik tecrübelerini meslektaşlarına aktaracak.

06
Mayıs

Diplomatik Bakış İle Ufuk Turu

Moderasyonu gazeteci Nursun Erel’in üstleneceği söyleşinin konuğu, Emekli Büyükelçi Namık Tan. Moderasyonu gazeteci Nursun Erel’in üstleneceği söyleşide Tan, geçmiş tecrübeleri ile Türkiye gündemine diplomatik bakış açısı sunacak.

03
Mayıs

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Özel Oturumu

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) işbirliğiyle 3 Mayıs 2020 Pazartesi günü, 14:00-15:30 saatleri arasında online “Dünya Basın Özgürlüğü Günü Özel Oturumu” düzenleniyor.

29
Nisan

Twitter ve Facebook’un Temsilci Ataması Ne Anlama Geliyor?

Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstleneceği söyleşinin konuğu Prof. Dr. Yaman Akdeniz. Söyleşide sosyal medyada “temsilcili dönem” ele alınacak. Twitter ve Facebook’un temsilci atamaları tartışmaya açılacak.

22
Nisan

Parlamento Muhabiri Gözüyle 101. Kuruluş Yıl Dönümünde TBMM

Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konukları gazeteci Yurdagül Şimşek ve gazeteci Saliha Çolak. Söyleşide 101’inci kuruluş yıl dönümünde TBMM’yi parlamento muhabirleri anlatacak.

15
Nisan

Teknolojik değişim iletişimi nasıl değiştiriyor?

Moderatörlüğü, Gazeteci Duygu Güvenç’in yürüteceği söyleşinin konuğu, Prof. Dr. Mustafa Ergen. Söyleşide, teknolojik değişimlerin iletişim üzerine etkisi ve gelecekte neler olabileceği tartışmaya açılacak. Kaydolmak için tıklayın.

08
Nisan

Haberciler mesleki ortopedik hastalıklardan nasıl korunabilir?

Moderatörlüğü, Gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın yürüteceği söyleşinin konuğu, Operatör Doktor Osman Bora Güngör. Söyleşide, gazetecilerin mesleki hastalıklarının başında gelen ortopedik hastalıklar hakkında bilgiler verilecek, önlem yöntemlerinden bahsedilecek.

01
Nisan

Türkiye’nin Tartıştığı İstanbul Sözleşmesi Nedir, Ne Değildir?

Söyleşinin konuğu, Prof. Dr. Feride Acar. Moderatörlüğü, Gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın yürüteceği söyleşide, Türkiye’nin gündeminde olan İstanbul Sözleşmesi’nin detaylarına yer verilerek, neden rahatsızlık yarattığı tartışmaya açılacak.

Söyleşiye kaydolmak için tıklayınız.

25
Mart

“Sosyal Medyada Öz Denetim İhtiyacı Nasıl Karşılanmalı?” Söyleşisi

Söyleşinin konukları, Gazeteci Candan Yıldız, Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici. Moderatörlüğü, Gazeteci Duygu Güvenç’in yürüteceği söyleşide, sosyal medyanın etkileri, öz denetim ihtiyacının nasıl karşılanacağı konutartışmaya açılacak

23
Mart

Karadeniz Bölgesi Değerlendirme Toplantısı

23 Mart 2021, saat 14:00’da Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi yapılacak olan toplantıda Karadeniz bölgesindeki gazetecilerin sorunları, basın ve ifade özgürlüğü önündeki engeller, yerel basın için çözüm bekleyen öncelikli meseleler ve bölgedeki genç gazetecilerin niteliklerinin arttırılması için izlenebilecek yollar ele alınacak.

18
Mart

“Medyada Kadına Yönelik Şiddet Dili” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu, Prof. Dr. Canan Güllü. Moderatörlüğü, Gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın yürüteceği söyleşide, medyada kadına yönelik şiddet dili ve etkileri tartışmaya açılacak.

11
Mart

“Gazetecilikte Güncel Gelişmeler: ‘NewsLab’ Platformu” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu, Akademisyen, Dr. Sarphan Uzunoğlu. Moderatörlüğü, Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun yürüteceği söyleşide, gazeteciliğin güncel gelişmeleri ve NewsLab Platformu tartışmaya açılacak.

04
Mart

“Siyasal İletişim Nedir, Ne Kadar Etkilidir?” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu, Siyasal iletişim uzmanı Şeyda Taluk. Moderatörlüğü, Gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın yürüteceği söyleşide, siyasal iletişim ve etkileri tartışmaya açılacak.

18
Şubat

“Medyada Sahiplik Haritalar” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu M4D Projesi Ulusal Komite üyesi, gazeteci Sedat Bozkurt. Moderatörlüğü gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun yürüteceği söyleşide, medyada sahiplik ilişkileri, yaygın medya kuruluşlarının diğer yatırımları, finansal şeffaflık ve medya tüketim istatistikleri tartışmaya açılacak.

11
Şubat

“ABD’de Yeni Dönem” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu gazeteci Hülya Polat. Moderatörlüğü gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun yürüteceği söyleşide, Kasım 2020’deki seçim sonrası ABD’de yeni dönem, ABD dış politikası ve Türkiye’ye olası etkileri tartışmaya açılacak

04
Şubat

“Medyaya Yönelik Şiddet” Söyleşisi

Medyaya yönelik şiddetin ve alanda dayanışmanın yollarının tartışmaya açılacağı etkinlik, gazeteci Zeynep Gürcanlı moderatörlüğünde gerçekleşecek. Konuklar Av. Afşin Hatipoğlu; gazeteciler İzzet Tınmaz, Kıymet Sarıyıldız, Murat Uçkaç ve Orhan Uğuroğlu…

02
Şubat

Basın Evi Destek Aracı (BEDA) Online Bilgilendirme Günü

M4D Projesi Basın Evi Destek Aracı (BEDA) 3. Dönem başvuruları 9 Şubat 2021 tarihine kadar devam ediyor. Destek aracıyla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabileceğiniz Online Bilgilendirme Günü 2 Şubat 2021Salı saat 16:00‘da gerçekleştirilecek.

28
Ocak

“Yazarlar ve Okurları…” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu yazar Erendiz Atasü. M4D Projesi Ulusal Komite üyesi, gazeteci Nursun Erel’in moderasyonu üstleneceği söyleşide, günümüz karantina şartlarında, yazar ve okur açısından üretkenlik ve ilgi düzeyi tartışılacak.

11
Ocak

“Salgının Gölgesinde Türkiye’de Medya” Konferansı

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi’nin ikinci yıllık konferansı 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

07
Ocak

“Müzik İyileştirir…” Söyleşisi

Gülsin Onay’ın repertuarından mükemmel bir seçki de dinleyeceğimiz bu sohbetin moderasyonunu gazeteci Nursun Erel gerçekleştirecek.

24
Aralık

“2020 Biterken” Söyleşisi

Yılın basın açısından öne çıkan başlıkları, salgının medya sektörüne etkileri, güncel siyasetin bir yıldaki yansımalarını bir arada değerlendireceğiz. Zeynep Gürcanlı’nın moderasyonunda gerçekleşecek söyleşide konuklar gazeteciler Ayşe Sayın, Barçın Yinanç ve Erdal Sağlam.

17
Aralık

“Mülteci Dosyası” Söyleşisi

İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (İGAM) Başkanı Metin Çorabatır moderasyonunda gerçekleşecek söyleşinin konuğu Prof. Dr. Murat Erdoğan. Söyleşide hem Türkiye’nin güncel göç politikası hem de medyada mülteci söylemi ve haber üretim yöntemleri tartışılacak.

10
Aralık

“Doğal Afetler ve İnsan” Söyleşisi

M4D Projesi Ulusal Komite Üyesi, gazeteci Nursun Erel’in yöneteceği söyleşiye Prof. Dr. Cengiz Güleç konuk olacak.

03
Aralık

“1980 Sonrası Gazetecilik” Söyleşisi

Söyleşinin konukları Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici ve Doç. Dr. İ. Arda Odabaşı. M4D Projesi Ulusal Komite üyesi Sedat Bozkurt’un moderatörlüğündeki söyleşide, 1980 Darbesi sonrası medyadaki değişim, 90’lı yıllarda holdingleşen medya mecralarının durumu ve son 20 yılda basın özgürlüğünün geldiği konum tartışmaya açılacak.

26
Kasım

“Kafkaslardan Doğu Akdeniz’e Dış Politika” Söyleşisi

Söyleşinin konuğu Dış Politika Uzmanı ve köşe yazarı Aydın Sezer. Gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın moderatörlüğü üstleneceği söyleşide Türkiye’nin güncel dış politika hamleleri, Kafkasya ve Doğu Akdeniz’deki son gelişmeler değerlendirilecek.

19
Kasım

“Araştırmacı Gazeteciliğin Dünü – Bugünü” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konukları gazeteciler Burcu Karakaş, Hale Gönültaş ve Hazal Ocak. Gazeteciler Cemiyeti’nin Balkan Araştırmacı Gazeteciler Ağı (BIRN) ile ortak verdiği AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri’nin 2019 ve 2020 yıllarındaki sahipleri olan üç gazeteci, Türkiye’de araştırmacı gazeteciliğin durumunu M4D Proje Direktörü Yusuf Kanlı’nın moderasyonuyla tartışacak.

12
Kasım

“İklim Haberciliği” Söyleşisi

#İklimBiziz #Değişeceğiz sloganıyla düzenleyeceğimiz söyleşiye, M4D Projesi Basın Evi Destek Aracı (BEDA) faydalanıcıları İklim Haber ve Yeşil Gazete’den temsilciler konuk olacak. AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Eva Horelová’nın açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte moderasyonu AB Türkiye Delegasyonu İklim Değişikliği Sektör Yöneticisi Alper Acar üstlenecek. Söyleşinin konukları,

  • Alev Karakartal (Yeşil Gazete)
  • Barış Doğru (İklim Haber)
  • Osman Bulut Bagatır (İklim Haber)
05
Kasım

“Gazeteci Gözüyle Siyanürlü Çevre Katliamları” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konuğu gazeteci İbrahim Gündüz… Söyleşide moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu üstlenecek ve İbrahim Gündüz’ün kaleme aldığı “Altın Ölüm” kitabında incelenen, siyanürlü-sülfürik asitli madenlerin çevre katliamlarına yol açma hikâyesi tartışılacak.

29
Ekim

“Cumhuriyet ve Basın” Söyşeşisi

M4D Projesi söyleşisinin konukları Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. İsmail Arda Odabaşı ve M4D Projesi Ulusal Komite üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar.

22
Ekim

“Medyada yeni yöntem: E-bülten yayıncılığı” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konuğu Argonotlar- Haftalık Kültür Sanat Gazetesi kurucusu Kültigin Kağan Akbulut. Söyleşide moderasyonu Gazeteci Zeynep Gürcanlı üstlenecek.

15
Ekim

“Anadolu’da Gazeteci Olmak” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konukları Konya Gazeteciler Cemiyeti Sorumlu Müdürü Ali Sait Öge ve gazeteci Yusuf Özgür Bülbül. Söyleşide moderasyonu M4D Projesi Ulusal Komite üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar üstlenecek. 

08
Ekim

“Kent Mücadelesinde Basının Rolü” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konuğu Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan. M4D Projesi Ulusal Komite üyesi Sedat Bozkurt’un moderasyonu üstleneceği söyleşide kent mücadelesinde basının rolü tartışmaya açılacak.

25
Eylül

“Doğu Akdeniz’de Neler Oluyor?” Söyleşisi

M4D Projesi söyleşisinin konuğu Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı. M4D Projesi Direktörü Yusuf Kanlı‘nın moderasyonu üstleneceği söyleşide Doğu Akdeniz’deki sismik araştırmalar sonrası Türkiye-Yunanistan ilişkileri ve konunun küresel boyutu tartışmaya açılacak.

22
Eylül

“Gazeteciler ve Covid-19 Salgını” Söyleşisi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan‘ın konuk olacağı söyleşi gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu‘nun moderatörlüğünde gerçekleşecek.

17
Eylül

“Dış Politika Ufuk Turu: ABD-Avrupa Birliği-Orta Doğu” söyleşisi

Gazeteci ve yazar Nur Batur’un konuk olacağı ve moderatörlüğü M4D Projesi Direktörü Yusuf Kanlı’nın üstleneceği söyleşide Doğu Akdeniz küresel boyutlarıya tartışılacak. 

10
Eylül

“Yeni İnternet Düzenlemesi Neler Getiriyor?” Söyleşisi

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği’nden (TBİD) İsmail Gökhan Bayram ve Ramazan Subaşı’nın konuk olacağı söyleşide 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe girecek İnternet Yasası’nın ifade özgürlüğü açısından neleri götüreceği, gazeteciler ve haber merkezlerine nasıl etkileri olacağı tartışmaya açılacak.

23
Temmuz

Medyada Nefret Söylemi Söyleşisi

Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu’nun konuk olacağı söyleşi, gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek.

25
Haziran

Durum Değerlendirme Toplantısı: ‘Basının Salgın Dönemine Özgü Sorun ve Önerileri’

18
Haziran

Firdevs Robinson – “Küresel salgında bağımsız medya çifte tehdit altında : COVID-19 günlerinde Avrupa’da gazetecilik” söyleşisi

11
Haziran

Gazeteci Özlem Gürses ‘Hani Gücümüz Özgürlüğümüzdeydi?’ Söyleşisi

28
Mayıs

Dr. Sarphan Uzunoğlu- “Gazetecilik için Sürdürülebilir İş Modelleri” Atölyesi

20
Mayıs

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu- Güç Sensin! “Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez” Söyleşisi

13
Mayıs

Av. Dr. Kerem Altıparmak, Ankara Barosu- “İnternet Erişim Engellemeleri ve İfade Özgürlüğü” Söyleşisi

07
Mayıs

Emekli Büyükelçi Murat Özçelik- Kriz Sonrası Dünya Siyaseti Söyleşisi

29
Nisan

Şevket Uyanık ile “Gazeteciler için Dijital Güvenlik” atölyesi

Atölye, saat 14.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Atölyeye katılmak için tıklayınız.

24
Nisan

Nursun Erel moderatörlüğünde, Cansu Karakaş ile “Korona günlerinde Türkiye’de gazetecilik” söyleşisi

Söyleşi, saat 16.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Söyleşiye katılmak için tıklayınız.

18
Nisan

Yıldız Yazıcıoğlu moderatörlüğünde, Özgür Akbaş ile “Salgın Döneminde Sahada Gazeteci Olmak” söyleşisi

Söyleşi, saat 14.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Söyleşiye katılmak için tıklayınız.

07
Nisan

Onur Mat ile “Dijital Medya ve Veri Gazeteciliği” konulu online söyleşi

Söyleşi, saat 14.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Söyleşiye katılmak için tıklayınız.

02
Nisan

Uzman Psikolog Merve Otçeken ile “Kriz Yönetiminde Ne Yapabilirim? Kontrol Kaybıyla Baş Etme Yolları” söyleşisi

Söyleşi, saat 14.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Söyleşiye katılmak için tıklayınız.
28
Mart

Özgür Mehmet Kütküt ile “Veri Gazeteciliğine Giriş için Online Araçlar” Atölyesi

Atölye, saat 14.00’da Zoom uygulaması üzerinden online düzenlenecektir. Atölyeye katılmak için tıklayınız.

13
Mart

GABO: The Magic of Reality Film Gösterimi

06
Mart

Faruk Loğoğlu ile “Türk Dış Politikası Nereden Nereye” başlıklı söyleşi

29
Şubat

Hale Gönültaş ile “Savaşta Kadın ve Çocuk Olmak” Söyleşisi

28
Şubat

The Band’s Visit Film Gösterimi ve Haldun Armağan Söyleşisi

22
Şubat

Ece Soydam ile “Yaban Hayat Belgeselciliği” Söyleşisi ve Belgesel Gösterimi

08
Şubat

Taner Dedeoğlu ile “Röportaj Teknikleri” Atölyesi

03
Şubat

Haldun Armağan ile Söyleşi ve Spotlight Film Gösterimi

14
Ocak

M4D Yıllık Medya Konferansı

02
Ocak

Mehmet Çetingüleç ile “Ecevitler” Konulu Söyleşi

25
Aralık

Gülsün Bilgehan ile “İnönü” Başlıklı Söyleşi

14
Aralık

Aksaray Durum Değerlendirme Toplantısı

05
Aralık

Adnan Gerger ile “Medyada Gerçekçilik” atölyesi

21
Kasım

Av. Gökhan Tekşen ile “Güncel Yargı Kararları Işığında İletişim Hukuku” konulu atölye

14
Kasım

Yılmaz Özdil ile söyleşi

10
Kasım

Yekta Güngör Özden ile “Atatürk ” söyleşisi

07
Kasım

Hikmet Özdemir ile “Savaşta ve Barışta Kemal Atatürk” söyleşisi

31
Ekim

Radyo İLEF öğretim görevlileri Halil Güven ve Önder Çağlar ile “Fakülte Radyosu İşletimi” konulu söyleşi

17
Ekim

Fahir Öğünç ve Ege Kayacan ile “Türkiye’de Radyoculuğun Gelişimi” konulu söyleşi

15
Ekim

Yıldız Yazıcıoğlu ile “Ankara Gazeteciliği Pratikleri” başlıklı atölye

11
Ekim

Çiğdem Toker ile “Ekonomi Gazeteciliği” konulu söyleşi

10
Ekim

Giresun’da Dijitalleşme ve Gazetecilik, Basın Hukuku, Medya ve Demokrasi Eğitimi

03
Ekim

Sedat Örsel ile “Retorik ve Vücut Dilinin Gazetecilikte Önemi” konulu söyleşi

30
Eylül

Muammer Ketizmen Basın ve İletişim Hukuku Atölyesi

27
Eylül

Yalova Durum Değerlendirme Toplantısı

19
Eylül

KKTC Başbakanı ile Gazeteciler Buluşması

13
Eylül

Uluslarası Basın Enstitüsü (IPI) Basın Açıklaması

12
Eylül

Utku Çakırözer ile 12 Eylül Yıldönümünde Basın Özgürlüğü İklimi konulu söyleşi

10
Eylül

Bartın Temel Gazetecilik Bilgileri ve Haber Yazım Teknikleri, Değişen Dünyada Gazetecilik, Medya ve Demokrasi Eğitimi

10
Eylül

Sevgi Özel ile Basın Dili konulu söyleşi

06
Eylül

Erzurum Durum Değerlendirme Toplantısı

02
Eylül

Işık Kansu ile Gazetecinin İşlevi konulu söyleşi

27
Haziran

Semra Topçu ile “Türkiye’de Gazeteci Olarak İşsiz Kalmak” konulu söyleşi

27
Haziran

Çanakkale Medyada Algı Operasyonları, Gazeteciliğin Önündeki Fırsatlar, Medyada Demokrasi Eğitimi

23
Haziran

Basın Evi’nde İstanbul Yerel Seçimini İzleme

20
Haziran

Ünsal Ünlü ile “Medyanın Dönüşümü” konulu söyleşi

19
Haziran

Oy ve Ötesi ve Teyit.org ile yerel seçim söyleşisi

14
Haziran

Ömer Lütfü Avşar ile “Seçimlerin Hukuksal Boyutu” konulu söyleşi

13
Haziran

Mehmet Dülger ile “Demirel, Demokrasi ve Basın Anlayışı” konulu söyleşi

11
Haziran

Sedat Bozkurt ile “Devlet, Siyaset ve Medya” başlıklı atölye

27
Mayıs

Abdurrahman Antakyalı ile Dijital Çağ Foto Muhabirliğini Nasıl Değiştirdi? Başlıklı Söyleşi

25
Mayıs

Ağrı Gazetecilerin Sorunları, Medyada Demokrasi ve Gazeteciliğin Önündeki Fırsatlar Eğitimi

23
Mayıs

Cansu Çamlıbel ile ABD’de Yabancı Gazeteci Olmak- Washington Muhabirliği Deneyimi Başlıklı Söyleşi

22
Mayıs

Prof. Dr. Korkmaz Alemdar’ın Yönetiminde AA’nın Kuruluşu ve Gelişimi Konulu Atölye

16
Mayıs

Faruk Bildirici ile Türkiye’de Medya Sektöründe Ombudsmanlık Deneyimi Başlıklı Söyleşi

15
Mayıs

M4D program ekibi ile Basın Evi Destek Aracı’na Nasıl Başvuru Yapılır? Başlıklı Söyleşi

10
Mayıs

Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ile Türk Basın Hukuku Atölyesi

03
Mayıs

Sinop Durum Değerlendirme Toplantısı

03
Mayıs

Sinop Değerlendirme Toplantısı

27
Nisan

İstanbul Bilgilendirme Günü

24
Nisan

Ankara Bilgilendirme Günü

20
Nisan

Diyarbakır Durum Değerlendirme Toplantısı

17
Nisan

M4D Program Açılış Toplantısı

12
Nisan

Konya’da “Türkiye’de Basın” eğitimi verildi!

14
Mart

Antalya Durum Değerlendirme Toplantısı

13
Mart

Kütahya Durum Değerlendirme Toplantısı