Bartın'da yerel eğitimler düzenlendi

2019-09-17 12:00

HABER MERKEZİ- Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüttüğü “Medya için Demokrasi/Demokrasi için Medya” (M4D) projesi kapsamında Bartın’da genç gazeteciler için eğitim düzenlendi. Bartın Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte yerel medya temsilcileri mesleki konularda bilgilendirildi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkan yardımcılarından ve M4D Direktörü Yusuf Kanlı, M4D projesini anlatarak, bu kapsamda gazetecilere verilen ve verilecek olan teşvikleri anlattı.


Bartın’daki etkinliğe, Kanlı’nın yanı sıra, Ankara’dan M4D Ulusal Komite üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, Ulusal Komite Üyesi Gazeteci Sedat Bozkurt katılırken, Bartın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngör Yavuzarslan ve Genel Sekreter Nihal Çınçın toplantıya ev sahipliği yaptılar.
Genç iletişimcilerin mesleğe ilişkin bilgilendirildiği eğitim seminerinde, Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Cihangir Kasapoğlu’nun “Gazetecilik Bilgileri ve Haber Yazım Teknikleri” konusundaki anlatımından sonra, Gazeteci Bozkurt’un “Değişen Dünyada Gazetecilik” konulu bir sunumu oldu. Ardından son konuşmacı Alemdar “Medya ve Demokrasi” başlıklı eğitimini gerçekleştirdi.