Online Söyleşi: 7 Ekim 2021- "Almanya’da Seçim Sonrası ve Gazetecilik”

2021-10-05 12:33

 

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 7 Ekim 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “Almanya’da Seçim Sonrası ve Gazetecilik” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu Gazeteci Cem Dalaman. Söyleşide, ​Almanya'da geçtiğimiz hafta sonuçlanan genel seçimlerin Avrupa Birliği ve Türkiye üzerindeki etkileri ele alınacak. Ayrıca, Dalaman'ın tecrübesiyle Almanya'da gazetecilik koşulları da konuşulacak.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZAtd-6qqDsjGtzJ0_B8DHxDBBCDhBEk3ERs

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

●      Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

●      Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 840 0726 0908 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

CEM DALAMAN KİMDİR?

1964‘de İstanbul’da doğan Cem Dalaman 1979 yılından bu yana Berlin’de yaşıyor. İstanbul Avusturya Lisesi'nde orta okulunu tamamladıktan sonra, diplomat olan babasının görevi nedeniyle atandığı Berlin'de Herder Lisesi’nden mezun oldu. Berlin Hür Üniversitesi’nde (Freie Universität) siyasal bilimler ve ekonomi okudu. "Nazi döneminde Almanya'dan Türkiye'ye göç eden bilim insanları" konulu doktora çalışmasını 1997 yılında tamamladı. Gazetecilik mesleğine 1984 yılında Milliyet gazetesinin Berlin bürosunda başladı. 1986 yılından itibaren Alman radyo ve televizyon kanalı SFB Türkçe yayınlarında muhabir olarak görev yaptı. 1994 yılında yaşama geçen radio multikulti adlı, Avrupa çapında tanınan ve ödüllendirilen çok dilli radyo kanalının kurucuları arasında yer aldı. 2002 – 2008 yılları arasında söz konusu radyo kanalının Türkçe yayınlarını yönetti. Bu kapsamdaki çalışmaları için 2005 yılında Alman Gazetecilik Ödülüne değer görüldü. 2009 yılında Almanya’nın en çok izlenen yerel haber programı RBB Abendschau’nun sorumlu editörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Amerika’nın Sesi VoA Türkçe bölümünün Almanya ve Avusturya muhabirliği görevini de sürdüren Cem Dalaman, 2018 yılında, Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) tarafından "Almanya’daki en başarılı Türk gazetecisi" olarak ödüllendirildi.

Notlar:

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.