Online Söyleşi: 6 Ocak 2022- "2022 Hedefleriyle Türkiye Ekonomisi"

2021-12-27 12:10

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 6 Ocak 2022 Perşembe 19:00-20:00 saatleri arasında “2022 Hedefleriyle Türkiye Ekonomisi” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Nursun Erel’in üstleneceği söyleşinin konuğu ekonomist, Hazine Eski Müsteşarı Mahfi Eğilmez. Söyleşide “Türkiye ekonomisini 2022’de bekleyen handikap ve fırsatlar neler olabilir?" , "Yeni önlemler iç ve dış finans piyasalarına, iş çevrelerine, esnafa, tüccara, halka ve bankalara moral aşılayabilecek mi”? sorularına cevap aranacak. 

Kayıt için tıklayın:

 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZErde2upjwtHdSUKtzGvjaTVNlyIN_7pUoK

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 856 2468 7770 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

SÖYLEŞİNİN KONUĞU HAKKINDA:

Mahfi Eğilmez: Mahfi  Eğilmez, 1950 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat bölümünü bitirdi, Gazi Üniversitesinde Kamu Maliyesi alanında doktorasını tamamladı, Yeminli Mali Müşavir ünvanına sahip oldu. 1972 yılında Maliye Müfettişi olarak göreve başladı. Kıdemi yükseldi ve Gelirler Genel Müdür Yardımcılığı, Hazine Kamu Kurumları Daire Başkanı gibi üst görevlerde bulundu. 1997 yılında Hazine Müsteşarlığına atandı.

Bir süren sonra “istifa” ederek kamudan ayrılan Eğilmez, özel sektörde görev aldı, aynı zamanda üniversitelerde ders verdi ve gazetelerde yazıları yayınlandı.

Ekonomi üzerine çok sayıda kitabı bulunan Eğilmez, Hitit dönemine özel ilgisi dolayısıyla bu konuda da kitaplar yazdı.

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.