Online Söyleşi- 5 Kasım: 'Gazeteci Gözüyle Siyanürlü Çevre Katliamları'

2020-10-30 02:26

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 5 Kasım 2020 Perşembe, 18:00-19:00 saatleri arasında “Gazeteci Gözüyle Siyanürlü Çevre Katliamları” başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Gazeteciler Cemiyeti'nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüttüğü M4D Projesi söyleşisinin konuğu gazeteci İbrahim Gündüz... Söyleşide moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu üstlenecek ve İbrahim Gündüz'ün kaleme aldığı "Altın Ölüm" kitabında incelenen, siyanürlü-sülfürik asitli madenlerin çevre katliamlarına yol açma hikâyesi tartışılacak.

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJcod-qorTksE9AG0DnCgtu0HB86WTCDWgth

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 935 0303 2694 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İbrahim Gündüz kimdir?

18 Aralık 1965 yılında Ünye’de doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1987 yılında stajyer olarak girdiği Güneş gazetesinde başladı. Belediye muhabirliği, siyasi parti muhabirliği, diplomasi muhabirliği ve parlamento muhabiri olarak görev yaptı. En son çalıştığı Kanal D Haber Merkezi’nden, artık kendisi için bir çalışma ortamı kalmadığını düşünerek 2018 yılı sonunda ayrıldı. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zuhal Yeşilyurt Gündüz’le evli, Aşkın ve Barış adında iki çocuk babasıdır.