Online Söyleşi: 4 Kasım 2021- “Sosyal Medya ve Metaverse Kavramı”

2021-11-01 02:20

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 4 Kasım 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “Sosyal Medya ve Metaverse Kavramı” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu Ümit Alan. Söyleşide, Türkiye'de en fazla kullanıcı sayısıyla sosyal medya alanında en çok tercih edilen mecra konumundaki Facebook'un ad değişikliğiyle kullanmaya başladığı "Metaverse" kavramı ne anlama gelmektedir? Sosyal medya mecraları nasıl bir geleceğe doğru evriliyor? Sosyal medya hayatımızı nasıl etkisi altına alıyor? gibi sorular üzerinde durulacak. 

Kayıt için tıklayın:

 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZErceCvrjovG9S-3BNy5tXS156Qfq9OO-pZ

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 856 6970 1510 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

ÜMİT ALAN KİMDİR?

Ümit Alan - 1979 yılında Eskişehir’de doğdu. Basın ve Yayıncılık ana bilim dalında yüksek lisans yaptı. 2000 yılından itibaren yazılarıyla basında yer almaya başladı. 2009 yılında BirGün gazetesi için medya eleştirisi konseptli köşe yazıları yazmaya başladı. Yazılarının konsepti 2016’dan itibaren yeni medya ve dijital medya okuryazarlığına genişleyerek devam etti.

Televizyonda Heberler (2010-2013) isimli hiciv programının senaryo yazarları arasında yer aldı. Saray’dan Saray'a Türkiye’de Gazetecilik Masalı (Can Yayınları, 2015) isimli bir kitabı var. Birçok çok yazarlı kitapta da hikâye ve makaleleriyle yer aldı.

Socrates Podcasts çatısı altında Can Öz ile birlikte Yeni Medya 451 isimli bir podcast serisini hazırlıyor, Gain dijital platformunda Mirgün Cabas ile Canlı Haber programının daimî yorumcuları arasında yer alıyor ve aynı zamanda 2003 yılından bu yana iletişim sektöründe reklam ve metin yazarlığı yapıyor.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.