Online Söyleşi: 3 Mart 2022 - “Pandemi… Gerçekler ve Olasılıklar Üzerine bir Söyleşi”

2022-02-21 01:32

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 3 Mart 2022 Perşembe 20:00-21:00 saatleri arasında “Pandemi… Gerçekler ve Olasılıklar Üzerine bir Söyleşi” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Nursun Erel'in üstleneceği söyleşide, Türkiye ve dünyayı iki yılı aşkın süredir etkisi altına alan Covid-19 virüsü salgınında yeni varyantlarla birlikte sona yaklaşılıp yaklaşılmadığı konusu ele alınacak. Türkiye'deki aşılama çalışmalarında da uzman isimlerden birisi olan Prof. Dr. Murat Akova, salgınla ilgili son duruma ilişkin soruları yanıtlayacak. 

 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZUlduCrqTwtGtO9aiHrRZdrgvAUDr4fVAoN

 

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

 

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 818 1937 7707 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

SÖYLEŞİNİN KONUĞU HAKKINDA:

Prof. Dr. Murat Akova: 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İç Hastalıkları uzmanlık Eğitimini 1984-1989 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1988-1989 yılları arasında “London Hospital Medical College, Department of Medical Microbiology”, Londra, İngiltere’de, 2002-2003 yılları arasında Boston, ABD’de, “Tufts University School of Medicine, Center for Adaptive Resistance and Microbiology” bölümünde çalıştı. 1989 yılından bu yana Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İnfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde öğretim elemanı olarak çalışan Dr. Akova, 1991 yılında doçent, 1998 yılında ise profesör oldu. 2000-2006 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı’nda görevli öğretim üyesi, ayrıca Hacettepe Üniversitesi Bilişim Enstitüsü’nde Sağlık Bilişimi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Dr. Akova 2002- Haziran 2009 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Merkezi Etik Kurul’da Türk Tabipleri Birliği temsilcisi olarak çalışmıştır. Halen “European Society for Clinical Microbiology and Infectious Diseases” genel sekreteri olarak görev yapmakta olup, aynı dernekte 2014-2016 dönemi için başkan olarak seçilmiş bulunmaktadır.

 

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.