Online Söyleşi: 3 Haziran 2021- "Gazetecilik ve Casusluk"

2021-06-01 11:52

 

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 3 Haziran 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında " Gazetecilik ve Casusluk" başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Moderasyonunu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu gazeteci Murat Yetkin. Söyleşide gazetecilik mesleği ve casusluk konuları tartışmaya açılacak.   

Söyleşi konuğu Gazeteci Murat Yetkin kimdir?
29 Aralık 1959, Gaziantep doğumlu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun. 21 Şubat 1981 tarihinde Bülent Ecevit‘in Ankara‘da yayınlamaya başladığı Arayış dergisinde gazeteciliğe başladı. Murat Yetkin, daha sonra BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily News, Kanal D, NTV ve Sabah’ın da aralarında bulunduğu yayın organlarında muhabirlik ve yöneticilik yaptı. Televizyonda siyasi içerikli televizyon programları hazırladı ve sundu. 2001 yılı Şubat ayından  gazetenin kapandığı 2016 yılına kadar    Radikal’in Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı. 2011 Mayıs ayında Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başladı ve bu görevinden 1 Ekim 2018 tarihi itibarıyla ayrıldığını açıkladı. 

Halen ”Yetkin Report" adlı internet sitesi aracılığıyla haberciliği ve televizyon programlarında yorumculuğu sürdürüyor. 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümünde Süreyya Serdengeçti, Fatih Özatay ve Güven Sak ile birlikte “Türkiye’nin Ekonomik ve Sosyal Dönüşümü” dersini veriyor.  

Kitapları:

•    1992 - Ateş Hattında Aktif Politika

•    2000 - Tezkere: Irak Krizinin Gerçek Öyküsü

•    2002 - Avrupa Birliği Bekleme Odasında Türkiye

•    2004 - Kürt Kapanı: Şam’dan İmralı'ya Öcalan

    2017 - Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı 

    2018 - Meraklısı İçin Casuslar Kitabı 

    2020 - Meraklısı İçin Darbeler Kitabı 

Kayıt için tıklayın:

https://zoom.us/meeting/register/tJwvcuiprD0rEtS-4pudGhFnH7xLeq02T4JE

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 982 5112 6180 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında [email protected] adresinden e-posta almak istemiyorsanız, bir defaya mahsus olmak üzere bu e-postaya cevaben [email protected] adresine 'e-posta adresimin iletişim listenizden silinmesini istiyorum' notunu iletmeniz yeterli  olacaktır.