Online Söyleşi: 27 Ocak 2022- "Yerel Basın Sıkıntıda: Dört Bölgeden Yerel Basının Sorunları”

2022-01-25 02:58

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 27 Ocak 2022 Perşembe 20:00-21:00 saatleri arasında "Yerel Basın Sıkıntıda: Dört Bölgeden Türkiye'de Yerel Basının Sorunları” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Zeynep Gürcanlı’nın üstleneceği söyleşide, Türkiye’nin dört bir köşesinden yerel basın temsilcisi cemiyet başkanları, kendi bölgelerinde gazetecilik için nasıl bir mücadele verildiğini ve yaşanan maddi zorlukları değerlendirecek. Söyleşide ayrıca Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik tabloda, döviz kuruna bağlı fiyat artışlarıyla birlikte başta kağıt olmak üzere ithal hammadde kullanımı nedeniyle yerel basın açısından ne gibi sıkıntılar yaşandığı ele alınacak. Basın İlan Kurumu’nun (BİK) yerel basına yönelik ilan politikası ve devletten destek beklentisi de masaya yatırılacak.

 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZ0pdu-oqTMuGdAuu12Q5OZ_flsnQnSVeTSM

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

 

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 894 1607 8434  kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

  

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.