Online Söyleşi: 27 Ekim 2022 Perşembe - Türikye Avrupa'nın içinde mi, dışında mı?

2022-10-25 06:48

Gazeteciler Cemiyeti'nin Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gelenekselleştirdiğimiz Basın Evi söyleşilerimizde bu hafta, vize sorunu ile güncel tartışmaların bir parçası haline gelen Türkiye- Avrupa ilişkileri ele alınıyor. 27 Ekim Perşembe günü saat 18.00’de online yöntemle yapılacak olan "Türkiye Avrupa'nın içinde mi dışında mı?" başlıklı söyleşide, emekli büyükelçi Oğuz Demiralp ve deneyimli gazeteci Arzu Çakır Morin konuşmacı olacak. Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu moderatörlüğünde yürütülecek söyleşide Ankara ile Avrupa başkentleri arasındaki ilişkiler ele alınacak. Söyleşide ayrıca, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik güncel yaklaşımına dair ufuk turu yapılacak ve yakın geleceğe ilişkin olasılıklar da konuşulacak. Deneyimli diplomat Demiralp’in tespitleriyle Türkiye'nin dış politikasına ilişkin genel bilgi edinilebilecek söyleşide, diplomasi muhabirliği alanında yetkin Morin'in bakışıyla özellikle genç gazetecilere yönelik tavsiyeler de gündeme gelecek. 

Söyleşi sadece online yöntemle düzenlenecek ve katılım Zoom programı üzerinden yapılacak.

Online katılım için tıklayınız

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZErcu-gqjsuHdZhENhENDZdyP2TN_33m7dP

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 886 3435 8839  kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

   Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.