Online Söyleşi - 26 Kasım "Kafkaslardan Doğu Akdeniz'e Dış Politika”

2020-11-17 04:36

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 26 Kasım 2020 Perşembe, 18:00-19:00 saatleri arasında “Kafkaslardan Doğu Akdeniz'e Dış Politika” başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Söyleşinin konuğu Dış Politika Uzmanı ve köşe yazarı Aydın Sezer. Gazeteci Zeynep Gürcanlı'nın moderatörlüğü üstleneceği söyleşide Türkiye'nin güncel dış politika hamleleri, Kafkasya ve Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler değerlendirilecek.

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJ0udeypqzstHt3Zfb7TGez_3K_RUCAfDCpp

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 993 2515 0749 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz

Konuşmacıları yakından tanıyın

Aydın Sezer

ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Sezer, askerlik hizmetini KKTC’de (Gemikonağı) Birleşmiş Milletler Barış Gücü (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus) nezdinde Türk irtibat subayı olarak tamamladı.

Kahire ve Moskova Büyükelçiliklerinde Ticaret Müşaviri olarak görev yaptı.

Kahire’deki Amerikan Üniversitesi’nde (American University in Cairo) iş idaresi eğitimi ve 1992 yılında Cenevre’de GATT (bugünkü adıyla Dünya Ticaret Örgütü) dış ticaret eğitimi programını tamamlayarak ‘Dış Ticaret Diploması” aldı.  

Kavrakoğlu Danışmanlık (Kavrakoğlu Management Institute) firmasının Ankara temsilcisi olarak, başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere, Savunma Sanayii Yeniden Yapılandırma Projesi (SSYP), MKE, KOSGEB, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü’nde uzaktan eğitim (the MbaClub) ve danışmanlık projelerinde görev aldı.

Bir dönem Referans gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 2007 yılında TÜSİAD tarafından yayımlanan, "Avrupa Birliği'ne Katılım Sürecinde Türkiye’nin Komşuluk Politikası" isimli kitabı Doç. Dr. Gülten Ayman ile birlikte hazırladı. 2011 yılında Doğan Kitap’tan yayımlanan ve 2014 yılında 2. baskısı yapılan Türk – Rus ilişkilerinin ele alındığı “Mavi Düş” isimli kitabın yazarıdır. 

Sezer, güncel olarak Medyagunlugu.com ‘da yazıyor ve Medyascope.tv’de dış politika analizleri yapıyor.