Online Söyleşi: 25 Kasım 2021- "Salgın Gölgesinde Özgürlükler ve Sivil Toplum”

2021-11-23 10:47

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 25 Kasım 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “Salgın Gölgesinde Özgürlükler ve Sivil Toplum” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstleneceği söyleşinin konuğu Özgürlük Araştırmaları Derneği Genel Sekreteri İsrafil Özkan. Söyleşide Özkan, Türkiye'de Covid-19 salgınıyla daha da pekişen özgürlük alanındaki kısıtlamaları anlatacak. Söyleşide, gösteri ve toplantı hakkı, örgütlenme hakkı, medyadaki kısıtlamalar ve alkol  yasakları gibi birçok alanda kısıtlanan özgürlük alanlarımız tartışılacak.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZ0tc-ivqzIqG9OKJcek0QDtU7hp6M5ia6Xg

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 890 4175 9017 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 İSRAFİL ÖZKAN KİMDİR?

Özgürlük Araştırmaları Derneği bünyesinde genel sekreterlik görevi yanı sıra Medya Hukuk Araştırmaları Derneği’ne (MLSA), European Students for Liberty’e (ESFL) Denge ve Denetleme Ağı’na (DDA) çeşitli destekler vermektedir. Şu an Türkiye’de Yapısal Reformlar Projesi, Türkiye’de Hukuk Devleti ve Demokrasi İzleme Projesi, Türkiye’de Basın Özgürlüğü ve Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu projelerinin yürütücülüğünü yapmaktadır.

 

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.