Online Söyleşi: 23 Eylül 2021- "Aktivist mi, gazeteci mi?"

2021-09-17 08:21

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 23 Eylül 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “Aktivist mi, gazeteci mi?” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Duygu Güvenç’in üstleneceği söyleşinin konuğu deneyimli gazeteci Yavuz Oğhan. Söyleşide Oğhan, sosyal medya platformları kullanımıyla birlikte gazetecilik mesleğini yürütenler açısından hak savunuculuğu boyutuyla mesleki sınırlara ilişkin soruları yanıtlayacak.Gazeteci kimliğiyle aktivist kimliği arasındaki geçişkenliği yorumlayacak Oğhan, "Kim gazeteci kim değil" güncel tartışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYudOisrjsqHtKvNJX69Qhum7TXWOdpo6LV

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

●      Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

●      Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

YAVUZ OĞHAN KİMDİR?

1969 yılında Ankara’da doğan Yavuz Oğhan, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Mesleğe Ali Kırca ile ATV’de gece muhabiri olarak başladı. Sonrasında haber müdürlüğüne atandı. Star TV’de Uğur Dündar’ın ekibinde Ankara Temsilciliği görevinde bulundu. CNN Türk’ün Ankara haber müdürlüğü ve Temsilciliği görevini üstlendi. 2009 yılında İstanbul’a geçiş yaptı ve CNN Türk’ün haber koordinatörü olarak atandı. CNN Türk macerası 2011 yılında sona erdi. Posta ve Radikal gazetelerinde yönetici olarak çalıştı. Artı 1 TV kanalında Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. RS FM’de hafta içi her gün ‘Bi de bunu dinle’ adıyla program hazırlayıp sundu. Dijital günlük gazete Gazete Pencere’de Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor. Ayrıca KRT TV ekranında “Sen Ne Dersin” programında yorumcu olarak yer alıyor.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 823 3140 0046 kodunu girerek de katılabilirsiniz.

Notlar:

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.