Online Söyleşi: 22 Nisan 2022 - “102. Yılında Ulusal Egemenliğimizin Bugünü ve Yarınına Bakış”

2022-04-18 04:58

Basın Evi buluşmalarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümünde “ulusal egemenlik” kavramını ele alıyoruz. 

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 22 Nisan Cuma günü saat 18.00'de “102. Yılında Ulusal Egemenliğimizin Bugünü ve Yarınına Bakış” başlıklı söyleşide bir araya geliyoruz. 

Gazeteciler Cemiyeti’nin gelenekselleştirdiği söyleşilerde bu kez konuk Emekli Tümamiral Deniz Kutluk. Gazeteci Nursun Erel’in moderatörlüğünde yapılacak söyleşide Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri ışığında, egemenlik kavramı ekseninde bugünkü durum değerlendirilecek.

 

Kayıt için tıklayın:

 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZcrce2orz8iHtfJX-BX4v-Dp1UAgzS94UN7 

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

 

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 836 6401 4843 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

SÖYLEŞİNİN KONUĞU HAKKINDA:

Deniz Kutluk: Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) 39 yıl görev yapan Deniz Kutluk, 14 yıl donanma gemilerinde, 13 yıl Genelkurmay ve Deniz Kuvvetleri karargâhlarında 6 yıl da NATO’nun Brüksel’deki askeri-politik ana karargâhında dış politika-askeri güç planlaması üzerinde hizmet vermiştir. Halen Ankara Hukuk Fakültesi'nde “Deniz Hukuku” konusunda Yüksek Lisans dersleri vermektedir. Kutluk, Siyaset Bilimi- Deniz Hukuku, Uluslararası Güvenlik alanlarında Yüksek Lisans, Sosyal Çevre-Petrol Stratejisi alanında Doktora yapmış olup, ayrıca hukuk konusunda Ön Lisans eğitimi almıştır.

Deniz Hukuku, Hazar-Kafkas Petrolleri, Türk Boğazları, Çanakkale’de Savaşları konularında kitapları; NATO’nun Karadeniz Politikaları, Enerji Güvenliği ve Terörizm, Kentleşme ve Güvenlik Politikalarında (Ege, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Ortadoğu, S-400, F-35 ) makaleleri ve TV yayınları bulunmaktadır.

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.