Online Söyleşi: 22 Nisan 2021- "Parlamento muhabiri gözüyle 101. kuruluş yıl dönümünde TBMM"

2021-04-16 01:47

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 22 Nisan 2021 Perşembe, 16:00-17:30 saatleri arasında "Parlamento muhabiri gözüyle 101. kuruluş yıl dönümünde TBMM" başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Moderasyonu Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konukları gazeteci Yurdagül Şimşek ve gazeteci Saliha Çolak. Söyleşide 101. kuruluş yıl dönümünde TBMM’yi parlamento muhabirleri anlatacak.

Söyleşi konukları hakkında:
Yurdagül Şimşek, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1987 yılında staj yaptığı Tercüman gazetesinde başladı. Akşam, Evrensel, Son Havadis ve Radikal gazetelerinde eğitim, sağlık, başbakanlık, siyasi partiler muhabirliği yaptı. 1991 yılında Parlamento Muhabiri olan Şimşek, Radikal gazetesinde Parlamento Büro Şefi ve İstihbarat Şefi görevlerini yürüttü. Yaklaşık 5 yıl Sputnik Haber Ajansı’nda da görev yapan Şimşek, Parlamento Muhabirleri Derneği, Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesi ve sürekli basın kartı sahibi.

Saliha Çolak, Giresun - Bulancak doğumlu, Nevşehir Kız Öğretmen Lisesi mezunu. 1989 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nü tamamladı. TRT Ankara Radyosu Dış Yayınlar Başkanlığı’nda staj yaptı. Demokrat Yerel Yönetim Dergisi’nde çalıştı. 1990-1992 yılları arasında Günaydın gazetesi çatısı altında yerel yönetim muhabirliği yaptı. 1992-2000 yılları arasında Anka Haber Ajansında sağlık muhabirliği ve sonrasında SHP muhabirliği, iki partinin birleşmesinin ardından CHP muhabirliği yaptı. Turgut Özal’ın vefatının ardından Süleyman Demirel’i takip etti.  1995’te Anka ajansında başladığı parlamento muhabirliği mesaisini, 2000-2009 yılları arasında Milliyet gazetesinde, 2009-2021 yılları arasında önce Habertürk gazetesinde, gazete kapandıktan sonra da Habertürk televizyonunda sürdürdü. 2021 Mart itibariyle Habertürk’ten ayrıldı.

Kayıt yaptırdıktan sonra, e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Kayıt için tıklayın:

https://zoom.us/meeting/register/tJwtd-ioqz4jE9QF1QubaB5gXpz5ILN6lZ4B

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 980 0105 5990 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.