Online Söyleşi - 21 Mayıs : "Güç Sensin! : Açılmamış Kanatların Büyüklüğü Bilinmez"

2020-05-15 05:40

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 21 Mayıs 2020 Perşembe, 14:00-15:30 saatleri arasında "Güç Sensin! : Açılmamış Kanatların Büyüklüğü Bilinmez" online söyleşisi düzenlenecek.

Gazeteci Nursun Erel’in yöneteceği söyleşide, gazeteci Tuluhan Tekelioğlu, Türkiye'nin geleceğini inşa edecek olan gençlere düşen rolü ve bu süreçte hayal etme ve tasarlama gücünün önemini tartışacak. Bu bağlamda Türkiye’deki gazeteciliğin dönüşümü ayrıntılarıyla ele alınacak ve mesleğe yeni başlayan gazetecilerin bu sürece yapabilecekleri katkılar tartışılacak.

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu'ndan katılımcılara mesaj var: "Her şey hayal kurmakla başlar. Hayal kurmak, yapamazsın diyenlere ilk başkaldırıdır. Hayal kurmak kendine inanmanın başlangıcıdır. Ancak nüfusumuzun 14 milyonunu oluşturan gençlerin yarısı hiç hayal kurmuyor. Her dört gençten biri işsiz. Geleceğinden kaygı duyan gençlik, Türkiye’nin geleceğini nasıl inşa edebilir? Umutsuz olmak için zaman yok. Her şey kendi gücünü keşfetmekle başlar... Harekete geç, dönüşümün kendisi ol. Umut et, inan kendine… Çünkü “Güç Sensin” özünde!"

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJwqdu6gqzgvG9MwtpRD6mYtkFwl4vclUdfa​

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 987-1785-3517 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz