Online Söyleşi: 20 Mayıs 2021-"İletişim Teknolojileri ve Uzaktan Çalışma"

2021-05-14 03:11

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 20 Mayıs 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “İletişim Teknolojileri ve Uzaktan Çalışma” başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun üstleneceği söyleşinin konuğu Prof. Dr. Ümit Atabek. Söyleşide iletişim araçları ve pandemi döneminde uzaktan çalışmayı verimli kılmaya yönelik konular tartışmaya açılacak.

Söyleşi konuğu Prof. Dr. Ümit Atabek kimdir?
Prof. Dr. Ümit Atabek lisans derecesini ODTÜ İBF’den, yüksek lisans ve doktora derecelerini ise Ankara Üniversitesi SBF‘den aldı. Akademik yaşamına 1980 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde başladı. 1983 yılında İtalya’da Perugia Üniversitesi, Istituto di Studi Sociali’de doktora öncesi araştırma bursuyla çalışmalarda bulundu. 1995 yılında “basın-yayın tekniği” alanında doçent oldu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı görevlerinde bulundu ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü dersleri verdi. 2001-2002 döneminde KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2002 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne katıldı ve profesör oldu. Bu fakültede 2002-2009 yılları arasında da gazetecilik bölüm başkanlığı, 2005-2008 yılları arasında dekanlık görevlerini yürüttü. Halen, 2009-2020 yılları arasında dekanlık görevini yürüttüğü İzmir Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Prof. Dr. Atabek 2002-2010 yılları arasında UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İletişim İhtisas Komitesi üyeliği, 2007-2009 yılları arasında da Antalya Basın Akademisi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. EUPRERA, ECREA TSBD ve İLAD üyesidir. İletişim teknolojileri, iletişim araştırma yöntembilimi ve iletişim ekonomi politiği konularında çalışmaktadır.

Kayıt için tıklayın:

 https://zoom.us/meeting/register/tJUkf-quqzotHtyH1ODB_zoHYMdzvU9J0exC

 Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

●      Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

●      Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 919 8365 1748 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.