Online Söyleşi: 2 Aralık 2021- "Türkiye ekonomisi nereye?”

2021-11-29 11:22

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 2 Aralık Perşembe 20.00-21.00 saatleri arasında “Türkiye ekonomisi nereye?” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konukları Prof. Dr. Yalçın Karatepe ve Dünya Gazetesi Ankara Temsilcisi Maruf Buzcugil. İki deneyimli ekonomi uzmanı, Türkiye ekonomisindeki son durumu yorumlayacak ve olası gelişmeleri ele alacak. 

 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZwtduyqrTMsE9yVXDKKXhki85t79FNtsUuT

 

Uygulamayı indirmek ve söyleşiye katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 880 1523 8698 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

Yalçın Karatepe kimdir?

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Karatepe, yüksek lisansını ve doktorasını University of New Orleans’ta finansal iktisat alanında vermiştir. Finans Derneği Başkanlığı da dahil olmak üzere çok sayıda sivil toplum örgütünde görev almıştır. Halen, mezun olduğu ve bir dönem dekanlığını da yaptığı Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Pek çok ulusal ve uluslararası yayın organında Türkiye ekonomisi ve siyaseti hakkında görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Karatepe, Birgün gazetesindeki köşe yazılarında da ekonomi değerlendirmelerini kaleme almaktadır. 

 

Maruf Buzcugil kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan Maruf Buzcugil, 1979-1980 yıllarında Sorbonne Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Uygarlığı eğitimi almıştır. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Buzcugil, 1984 yılında başladığı Anadolu Ajansı’nda ekonomi muhabiri, ekonomi editörü, müdür yardımcısı ve haber yayın sorumlusu olarak çalışmıştır. Ekonomi Muhabirleri Derneği’nde genel sekreterlik ve genel başkanlık görevlerinde bulunmuş, 1997 yılından 2019 yılına kadar özel sektöre haber-analiz servisi yapan Anses Haber Ajansı'nda Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004- 2007 yılları arasında Kanal-B televizyonunda haftalık Ekonomi ve İnsan programını hazırlayıp sunmuş olan Maruf Buzcugil, 30 Temmuz 2021'de Dünya Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak yeni görevine başlamıştır.

Notlar :

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.