Online Söyleşi: 18 Kasım 2021 - "84. Yaşındaki Ankara Radyosu Dünü ve Bugünü”

2021-11-12 11:25

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 18 Kasım 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “84. Yaşındaki Ankara Radyosu Dünü ve Bugünü” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu Sibel Nart. 1927 yılı Kasım ayında ilk yayınıyla 94 yıldır hayatımızda olan TRT Ankara Radyosu çatısı altında sayısız radyo programına imza atan isimlerden birisi olan Sibel Nart, söyleşimizde radyo yayıncılığı üzerine tecrübelerini aktaracak. “1964-1980 arası TRT radyo yayın politikaları” başlıklı doktora teziyle Ankara Radyosu'nun dünü üzerine akademik boyutta incelemeleri olan Nart, bugünkü yayınlar ve radyonun geleceği üzerine sorularımızı yanıtlayacak.

 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZwpdu-hrDIpGtGqRIMWQY2oA8ZqGZJ4QU2J

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 884 1692 9305 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

SİBEL NART KİMDİR?

Prodüktör, metin yazarı ve eğitmen olan Sibel Nart, 1980 yılında, Ankara Üniversitesi SBF, Basın ve Yayın Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.  Yüksek Lisans ve doktora eğitimini, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi dalında, Ankara Üniversitesi SBF’de tamamladı. 1988 yılında TRT Ankara Radyosu'nda prodüktör olarak çalışmaya başladı. Bu sürede, canlı ve band olmak üzere sayısız program hazırladı. Haber, belgesel, tartışma ve güncel kuşak programları yanında, savaş, deprem, yılbaşı, bayram, seçim, sayım gibi özel programlarda görev aldı. Bu programlar, TGC “Gazetecilik Başarı Ödülü”, iki kez TGC “Sedat Simavi Yılın Radyo Programı Ödülü”, üç kez Çağdaş Gazeteciler Derneği “Yılın Radyo Programcısı” ve Kültür Bakanlığı, RTÜK ve Karaman Belediyesi'nce verilen “Türkçe'nin En İyi Kullanıldığı Radyo Programı” ödüllerine değer görüldü. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Yüksek Lisans programında ve Gazi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda dersler verdi.

 

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.