Online Söyleşi: 17 Şubat 2022 - “Türkiye ve enerji krizi: Kalıcı mı geçici mi?”

2022-02-11 03:32

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 17 Şubat 2022 Perşembe 20:00-21:00 saatleri arasında “Türkiye ve enerji krizi: Kalıcı mı geçici mi?” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşide, Türkiye'nin yaşadığı doğalgaz ve buna bağlı elektrik kesintileri ekseninde enerji başlığı altındaki durumu ele alınacak. "Enerji krizi" olarak yorumlanan sürece ilişkin ayrıntılar bu alanda uzmanlığıyla tanınan Necdet Pamir ve gazeteci Olcay Aydilek tarafından değerlendirilecek.


 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZIpcO6qqzguHtDxsCMQbQ5dhuc1d9l1rUVc

 

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

 

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 864 7725 3444 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

SÖYLEŞİNİN KONUKLARI HAKKINDA:

Necdet Pamir : 1954 Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Ulusal petrol ve doğal gaz kuruluşu TPAO’da, 26 yıl görev yaptı. Mühendis, şef, başmühendis, proje müdürü, grup başkan yardımcısı, grup başkanı, genel müdür muavini olarak görev yürüttü. Bilkent, ODTÜ, Atılım, Ankara, Başkent ve İstanbul Kültür üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak lisans ve yüksek lisans öğrencilerine birikimlerini aktardı. Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Başkan Yardımcılığı, ASAM Genel Koordinatörlüğü görevlerinin yanı sıra 1980-1995 yılları arasında TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, 1991-1995 yıllarında ise TMMOB Petrol Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı, 2020 yılında ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev üstlendi.

Halen TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi olan Necdet Pamir, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde kıdemli öğretim üyesi olarak görev yapmakta, 21. Yüzyıl İçin Planlama Grubu, Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Danışma Kurulu, ODTÜ Mezunlar Derneği Danışma Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özel sektörde de bir yıl genel müdürlük yapan Pamir, Bütün Dünya dergisinde köşe yazarı ve kurucu ortağı olduğu düşünce kuruluşu SigmaTurkey’de enerji sektörü editörüdür. Pamir’in 2000 yılında ilk baskısını yapan Bakü-Ceyhan: Orta Asya ve Kafkasya’da Bitmeyen Oyun kitabının ardından Enerjinin İktidarı isimli kitabı 2016 yılında okurla buluşmuştur. Necdet Pamir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Olcay Aydilek: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik (UMAG) Vakfı’nın ikinci dönem bursiyerliğinin ardından Cumhuriyet gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Askerlik dönüşü ANKA Haber Ajansı’na girerek ekonomi, enerji, ulaştırma ve telekomünikasyon haberleri yazdı. 2004 -2009 yılları arasında Sabah gazetesinde çalıştı. 2009’dan itibaren HaberTürk’te önce muhabir, ardından da Haber Müdürü olarak görev yaptı. Gazete kapandıktan sonra HaberTürk TV’ye geçti, halen burada çalışmaktadır.


 

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.