Online Söyleşi: 16 Eylül 2021- "Sosyal Medyada Sohbet Odaları"

2021-09-10 05:00

 

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 16 Eylül 2021 Perşembe 16:00-17:00 saatleri arasında “Sosyal Medyada Sohbet Odaları” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. Moderasyonu gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşinin konuğu akademisyen Prof. Dr. Süleyman İrvan. Söyleşide iletişim araştırmacılarının son dönemde artan yeni sohbet odası pratiğini nasıl yorumladığı, Clubhouse gibi uygulamaların daha fazla kullanılmaya başlamasının basın ve ifade özgürlüğündeki daralmayla ilgisi gibi konular ele alınacak.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZUtdOuhpzoiE9DdFhhbVXdkn3XXd6lGlPoq

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

●      Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

●      Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 810 3299 1894 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Söyleşi konuğu hakkında:

Süleyman İrvan, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda, yüksek lisansını ABD’de University of West Florida’da, doktorasını da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde gazetecilik alanında tamamladı. 1999-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yardımcı doçent, 2002-2007 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doçent olarak çalışan İrvan, 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne geçti. 2008 yılında profesör unvanını alan Süleyman İrvan, 2010 yılında görevlendirmeyle gittiği Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne dekan olarak atandı ve 5 yıl süreyle görev yaptı.

Prof. Dr. Süleyman İrvan, 2012 yılında Kıbrıs’ın tamamında ilk olan okur temsilciliği kurumunu başlattı, Yenidüzen gazetesinin ilk okur temsilcisi oldu ve gazeteyi Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü’ne (ONO) üye yaptı. Okur temsilciliği görevini 2014 yılında bırakan Süleyman İrvan, 2013 yılında KKTC’de oluşturulan Medya Etik Kurulu’na İletişim Fakültelerinin iki temsilcisinden birisi olarak seçildi ve Medya Etik Kurulu’nun başkanlığını üstlendi. 2015 yılında Medya Etik Kurulu’ndan ayrıldı. İrvan 2017 yılında İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu’na (İLEDAK) seçildi ve bu kurulda 2019 yılına kadar görev yaptı.

Prof. Dr. Süleyman İrvan, 2017 yılı Şubat ayından itibaren Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde çalışmakta ve Gazetecilik Bölümü Başkanlığını yürütmektedir. Süleyman İrvan’ın gazetecilik etiği, barış gazeteciliği, araştırmacı gazetecilik, basın tarihi, sözlü tarih ve iletişim kuramları konularında yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

Notlar:

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.