Online Söyleşi- 15 Ekim: Anadolu'da Gazeteci Olmak

2020-10-13 10:57

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 15 Ekim 2020 Perşembe, 18:00-19:00 saatleri arasında “Anadolu'da Gazeteci Olmak” başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

M4D Projesi söyleşisinin konukları Konya Gazeteciler Cemiyeti Sorumlu Müdürü Ali Sait Öge ve gazeteci Yusuf Özgür Bülbül. Söyleşide moderasyonu M4D Projesi Ulusal Komite üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar üstlenecek. Anadolu'da gazetecilik mesleğini sürdürmek üzerine birer kitap yazan konuklarla hem mesleğin zorlukları hem de yerel basının bulundukları bölgeye sunduğu imkânlar tartışılacak.

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJ0uceCprTwtH9xzXkhW0X1-vMv7KEcox5w1

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 993 6913 7758 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:
  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
M4D Projesi konuklarını yakından tanıyın
Ali Sait Öge

1961 yılında Konya İli Ahırlı İlçesinde dünyaya geldi. Gazetecilik uğruna kendi iş yerimi sattı ve gazeteciliğin matbaada kırımcılık bölümü başta olmak üzere her alanında 30 yıl çalıştı. 20 yıl ara vermeden Polis-Adliye Muhabirliği, Televizyon Haber Müdürlüğü yaptı. Şu anda Konya Gazeteciler Cemiyeti Sorumlu Müdürlüğü görevini yürütüyor. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi ve üç çocuk babası. Ali Sait Öge'nin "Önce İnsan Olmak, Sonrası mı? GAZETECİLİK" isimli bir kitabı bulunuyor.

 
 
 
 
Yusuf Özgür Bülbül

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Bülbül, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği Bilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapıyor. Bülbül, yerel-ulusal gazete, TV ve haber ajanslarında muhabir-editör olarak görev yaptı. Daha çok yerel medya üzerine çalışıyor. Yusuf Özgür Bülbül, "Doğu'da Gazeteci Olmak" isimli kitabını şöyle tanımlıyor: "Doğu'da gazeteci olmak, hem herkese uzak hem de herkese çok yakın olan bu yerlerden dünyaya küçük bir pencere açmak gibidir. Hem içerisini görebilir hem de dışarıyı seyredebilirsiniz bu pencereden."