Online Söyleşi- 13 Mayıs: İnternet Erişim Engellemeleri ve İfade Özgürlüğü

2020-05-08 01:32

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 13 Mayıs 2020 Çarşamba, 16:00-17:30 saatleri arasında “İnternet Erişim Engellemeleri ve İfade Özgürlüğü” online söyleşisi düzenlenecek.

Av. Dr. Kerem Altıparmak'ın konuk olacağı söyleşide, Türkiye’de erişim engelleme yöntemlerinin kısa tarihçesi ve günümüzde nasıl uygulanıp yaygınlaştığı anlatılacak. Uygulamanın Türkiye’de alternatif gazeteciliği ne derece imkânsız hale getirdiği, yargı bağımsızlığı ile konunun yakından ilişkisine değinilecek. Ayrıca konuya ilişkin Anayasa Mahkemesi ve AİHM’in yaklaşımı da tartışılacak. Son olarak, Türkiye’de erişim engellemeye ilişkin başvurulabilecek hukuki yollar ve izlenebilecek yöntemler de değerlendirilecek.

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJcucu6vqzMuHtUNMBEZ-GA3hZjmoev9nk8s

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linki tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 933-5775-8441 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.