Online Söyleşi: 11 Mayıs 2021 - "Çatışma Alanlarında Gazetecilik"

2021-05-07 05:35

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 11 Mayıs 2021 Salı 15:00-16:00 saatleri arasında "Çatışma Alanlarında Gazetecilik" başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Moderasyonu gazeteci Zeynep Gürcanlı'nın üstleneceği söyleşinin konuğu gazeteci Zafer Arapkirli. Söyleşide Arapkirli, çatışma alanında gazetecilik tecrübelerini meslektaşlarına aktaracak.

Söyleşi konuğu Zafer Arapkirli kimdir?
Gazeteci Zafer Arapkirli, 1957 yılında İstanbul Beşiktaş’ta doğdu. Darüşşafaka Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim gördü. 44 yıldır gazetecilik yapıyor. Mesleğe Güneş ve Cumhuriyet gazetelerinde başladı. 1990 yılında gittiği İngiltere’de BBC’de 6 yıl süreyle çalıştıktan sonra, yaklaşık 20 yıl boyunca Cumhuriyet, Milliyet, Radikal, NTV, NTV Radyo, NTVMSNBC, CNBC-e, Dünya gibi gazete, TV, radyo, internet portallarında Londra temsilcisi, muhabiri, köşe yazarı ve yorumcu olarak çalıştı. Dünyanın pek çok ülkesinde muhabir olarak diplomatik ve siyasi olayları, zirveleri, sıcak çatışmaları izledi. Türkiye’ye döndükten sonra NTV, NTV Radyo, Habertürk TV, ATV, A Haber, Radyo 7/24, Gazeteport, Cem TV ve Sputnik Radyo (RS FM) gibi kurumlarda sunucu, editör ve anchorman olarak, ayrıca Dünya, Cumhuriyet ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde köşe yazarı olarak çalıştı.

Halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarı olan Arapkirli, KRT Televizyonu ve Yön Radyo’da hafta içi her gün ortak yayınlanan MEDYATERAPİ ve KRT Ana Haber Bülteni’ni hazırlayıp sunuyor.

Kayıt için tıklayın:

https://zoom.us/meeting/register/tJwudeCoqDIuGdEZDalMuS-SX6_bns7nETMj

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

●      Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

●      Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 983 2906 9435 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.