Online Söyleşi- 10 Aralık: 'Doğal Afetler ve İnsan'

2020-12-08 09:11

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 10 Aralık 2020 Perşembe, 18:00-19:00 saatleri arasında "Doğal Afetler ve İnsan" başlıklı online söyleşi düzenlenecek. M4D Projesi Ulusal Komite Üyesi, gazeteci Nursun Erel'in yöneteceği söyleşiye Prof. Dr. Cengiz Güleç konuk olacak.

Söyleşide, son örneği İzmir Depremi olan doğal afetler sonrası kişisel ve toplumsal psikolojinin korunması, mağdurların ve ikincil etkilere maruz kalanların ayakta kalma yöntemleri tartışılacak. Aynı zamanda medyanın doğal afetleri ele almadaki rolü ve haberlerin toplumsal psikolojiye etkileri katılımcılarla birlikte incelenecek.

Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJAlf-2rqTgiGtLMeoR7KV3qoujXCVfRNpgF

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 948 8437 3806 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz

Prof. Dr. Cengiz Güleç kimdir?

Tıp profesörü, psikiyatri uzmanı, siyasetçi, milletvekili, yazar.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi, aynı fakültede ihtisas yaptı, Paris Üniversitesi Tıp Fakültesinde Adolesan Psikiyatrisi Uzmanlığı okudu. Felsefe Lisans Sertifikası, Sosyal Antropoloji Yüksek Lisansı aldı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ABD Başkanı ve Öğretim Üyesi, Fakülte Kurulu Üyesi, Türkiye Sinir ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Türkiye Psikiyatri Derneği Onur Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Mehmet Cengiz Güleç, DSP’den XXI. Dönem (18.04.1999 – 03.11.2002) Sivas Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır.  Fransızca, İngilizce biliyor.