İÇ ANADOLU BÖLGESİ DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI “Yerel basında kriz ve finansman”

2021-12-17 03:59

İç Anadolu Bölgesi illerinden gazeteciler, yerel basının ağırlaşan kâğıt krizi ve azalan ilan gelirleri karşısında nasıl ayakta kalınacağını, yerel basının temel sorununa çözüm önerilerini tartışacak.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında yurt çapında düzenlenen durum değerlendirme toplantıları İç Anadolu illeriyle sürüyor. 24 Aralık 2021 Cuma günü saat 16.00’da internet üzerinden yapılacak toplantıda yerel basının ve yurt çapındaki gazetecilerin karşı karşıya kaldığı ekonomik daralma ele alınacak, çözüm önerileri tartışılacak. Basın İlan Kurumu’yla son dönemde yapılan görüşmeler, resmi ilan tarifesinin yenilenmesi süreci ile baskı maliyetine ve azalan ilan gelirlerine karşı dijital iş olanakları toplantının gündemleri arasında olacak.

Zoom üzerinden düzenlenecek toplantı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in açış konuşmasıyla başlayacak. Bilgin’in ardından Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir yerel basının sorunlarına karşı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verecek. Yeni medya alanında uzman Doç. Dr. Tolga Çevikel, “Dijital Çağda Gazeteciliğin Krizi ve Finansmanı” başlıklı sunum gerçekleştirecek, meslektaşlarımızı yeni gelir modelleri oluşturma konusunda bilgilendirecek.

Tüm meslektaşlarımızın katılımına açık olacak toplantıda yurt genelinde yerel basının temel sorunları ve gazetecilerin çözüm önerileri not edilecek.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZMrdeqvrTkrGdCDoV9Llv3qHm-foYLVqSqw

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 876 2373 2134 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.