Hibrit Söyleşi: 17 Kasım 2022 Perşembe, 'Mevzuat gölgesinde medya ve sosyal medya'

2022-11-13 02:03

Moderatörlüğünü gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşide, Alternatif Bilişim Derneği Başkanı Avukat Faruk Çayır, Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gökhan Tekşen ve Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Kenan Şener “Sansür Yasası”yla birlikte “halkın haber alma hakkı” açısından önümüzdeki günlere ilişkin beklentileri tartışacak.

Gazeteciler Cemiyeti'nin Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gelenekselleştirdiğimiz Basın Evi söyleşilerimizde bu hafta medya örgütlerince “Sansür Yasası” olarak adlandırılan “Basın kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun”un gazetecilik mesleğine ve toplumsal hayata ne gibi etkilerinin olacağı tartışılacak. Gazetecilik mesleğinin, toplumsal yaşamdaki konumu ve ifade özgürlüğü için özgün pozisyonunun, basın ve ifade özgürlüğü ekseninde tartışılacağı söyleşide Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gökhan Tekşen, Alternatif Bilişim Derneği Başkanı Avukat Faruk Çayır ve Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Kenan Şener konuşmacı olacak. Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun moderatörlüğü üstleneceği söyleşide yeni yasal düzenleme, “halkın haber alma hakkı” bağlamında, hukuki ve mesleki olarak değerlendirilecek. 

Fiziki katılım için tıklayınız

https://forms.gle/VNGj2awzPDErNB1b7

Online katılım için tıklayınız

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZArdO-hpz0pGdKEZS2GEJavpwOm5l23Qd24

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.  

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.