Hibrit Söyleşi: 10 Kasım 2022 Perşembe, 'Atatürk'ün Gazeteciliğe ve İletişime Bakışı

2022-11-04 10:26

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölüm yıl dönümünde O'nun gazeteciliğe, basın özgürlüğüne, iletişime bakış açısını konuşarak anacağız. Türkiye'de iletişim denince akla gelen ilk isimlerden Prof. Dr. Korkmaz Alemdar gazeteci Mustafa Kemal'i ve genç cumhuriyetin basın politikalarını Basın Evi'nde anlatacak. "Atatürk'ün Gazeteciliğe ve İletişime Bakışı" başlıklı söyleşi, 10 Kasım Perşembe günü saat 18.00'de gerçekleşecek.

Gazeteciler Cemiyeti'nin Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gelenekselleştirdiğimiz Basın Evi söyleşilerimizde bu hafta, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde, Atatürk dönemindeki iletişim politikalarını ele alacağız. Söyleşimizde, Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki basın ve iletişim politikaları, gazeteciliğin o dönemki durumu ve Atatürk’ün iletişime yaklaşımı değerlendirilecek. “Minber”, “İrade-i Milliye” ve “Hakimiyet-i Milliye” gibi gazeteleri çıkaran gazeteci Mustafa Kemal’in basın ve ifade özgürlüğüne yönelik tutumu ve bunun basın tarihimizdeki sonuçları konuşulacak.

Deneyimli gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşide, iletişim alanında oldukça önemli bir isim, Prof. Dr. Korkmaz Alemdar konuşmacı olarak katılacak.

Fiziki katılım için tıklayınız

https://forms.gle/9pFHeTmFsvpryq679

Online katılım için tıklayınız

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYpde6rrjkoHNfo5UG9xqvqaJ_5MfvgLvLW

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.