4

Hibrit Söyleşi- 28 Eylül 2023 Perşembe. “Cumhuriyetin 100. Yılında Medyada Sendikalaşma: Sputnik greviyle dayanışma”

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 28 Eylül 2023 Perşembe günü 16.00-17.00 saatleri arasında “Cumhuriyetin 100. Yılında Medyada Sendikalaşma: Sputnik greviyle dayanışma” başlıklı söyleşi düzenlenecek. Moderatörlüğünü gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun üstleneceği söyleşide, basın iş hukuku uzmanı Avukat Meliha Selvi ile grevdeki gazeteciler medyada sendikal örgütlenmenin önemini ve grev deneyimlerini paylaşacak.

Fiziksel Kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

Zoom Platform'u üzerinden çevrimiçi katılmak için tıklayınız.

 

 

 

 

 


Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 


SÖYLEŞİNİN KONUŞMACILARI HAKKINDA:

Av. Meliha Selvi: Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde, 1982-1984 yılları arasında ön lisans düzeyinde eğitim aldı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Özel Hukuk Kürsüsü İş Hukuku Ana Bilim Dalında 1990-1991 yıllarında Yüksek Lisans derslerini tamamladı. 1991 Yılından itibaren Ankara Barosu üyesi bir avukat olarak görev yapan Selvi, Ankara Barosunda, Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nde, 2009-2012 yılları arasında iki ayrı dönemde, üye ve Başkan Yardımcısı olarak görev yürüttü. Baro Meclisi’nin, 27.12.2012 tarihinde gerçekleşen birinci genel kurulunda Baro Meclisi Başkan Yardımcılığı görevine seçildi ve iki yıl süreyle bu görevi yürüttü.  Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde, Eylül 2016-2017 döneminde, üye ve Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2014 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı bünyesinde kayıtlı Arabuluculardan birisidir.  Avukat olarak, özellikle Basın İş Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku alanlarında çalışmakta olup Türkiye Gazeteciler Sendikası Hukuk Müşaviri sıfatıyla da gerek Sendika bünyesinde gerekse diğer çeşitli özel ve kamu kurumları talebiyle, özellikle Gazetecilerin Hukuku alanında eğitimler vermektedir. 

 

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.