Güney ve Doğu İlleri Değerlendirme Toplantısı

2021-05-26 06:17

Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa’dan gazeteciler bir araya geliyor, sorunlarını ve göç meselesini ele alıyor.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi İçin Medya, Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında yurt çapındaki değerlendirme toplantıları Güney ve Doğu illeri ile sürüyor. 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 14.00'te internet üzerinden yapılacak toplantıda; Güney ve Doğu illerinden gazetecilerin sorunları, basın ve ifade özgürlüğü önündeki engeller, yerel basın için çözüm bekleyen öncelikli meseleler, bölgedeki genç gazetecilerin niteliklerinin arttırılması için izlenebilecek yollar ve göç meselesi ele alınacak.

Zoom üzerinden düzenlenecek toplantı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin'in açılış konuşmasıyla başlayacak. Bilgin’in ardından Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Abdullah Alpdağ ve Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak konuşma yapacak. Ardından göç meselesi, uyum ve Suriyeliler konularında önde gelen araştırmacılardan Prof. Dr. Murat Erdoğan “göç ve gazeteciler” odaklı bir sunum gerçekleştirecek.

Meslek örgütü temsilcileri ile katılımcı gazetecilerin soruları ve önerileriyle devam edecek toplantıda, bölgedeki gazeteciler için ele alınması gereken öncelikli meseleler not edilecek.

Toplantı tüm gazetecilerin katılımına açık olarak yapılacak.

Toplantı için aşağıdaki bağlantıdan kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız yeterlidir. Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Kayıt için tıklayın:

https://zoom.us/meeting/register/tJAocu-spzsvHtNiJvO5r9dYvwInrmywL4T4

Uygulamayı indirmek ve toplantıya katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

·       Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

·       Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 945 5649 0547 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

·       100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

·       Online toplantı öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

·       Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.