Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) 2. Dönem başvuru sonuçları açıklandı

2020-11-20 10:06

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında oluşturulan Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları sonuçlandı. GGDA ikinci döneminde 9 gazeteciye ortalama 1000 Avro bütçeyle destek sağlanacak.

Genç gazetecilerin gazetecilik mesleğinin normlarını ve etik değerlerini sahiplenerek, mesleklerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması amacıyla oluşturulan GGDA'nın bu döneminde toplam 77 başvuru alındı. Desteklenecek 9 gazetecinin yanı sıra 1 gazeteci de yedek listede yer aldı. Onaylanan başvurular kapsamında Ankara, Batman, İstanbul ve Van illerinden toplam 5 kadın, 4 erkek gazeteci desteklenecek. GGDA ikinci döneminde destek alacak başvuru sahiplerinin listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GGDA'nın 2019 yılında sonuçları açıklanan birinci döneminde Ordu, Ankara, Bursa ve İstanbul’dan 4 kadın, 3 erkek gazeteci desteklenmişti. Birinci dönem destek alanların listesine buradan ulaşabilirsiniz.