Genç gazeteciler için #CemiyetDestekleri Tanıtım Toplantısı 26 Ekim Salı günü yapılacak.

2021-10-18 04:40

Gazeteciler Cemiyeti’nin genç gazeteciler ve bağımsız gazetecilik için destekleri sürüyor. Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gazetecilere telif desteği, ekipman desteği, uzman desteği, eğitim ve ayni destekler gibi mesleki gelişim ve sürdürülebilirlik olanakları sunuluyor. Peki tüm bu imkanlardan gazeteciler nasıl yararlanabilir, desteklere kimler başvurabilir, doğru başvuru nasıl yapılır? Tüm bu sorular 26 Ekim’de yapılacak destek tanıtım toplantısında yanıtlanacak. 

M4D proje ekibi, gazetecilerin yararlanabileceği desteklerle ilgili tüm ayrıntıları 26 Ekim Salı günü Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde yapılacak toplantıda anlatacak, soruları yanıtlayacak. Toplantı Zoom üzerinden yapılacak, herkese açık olacak. 

26 Ekim Cemiyet Destekleri Tanıtım Toplantısı’nda M4D Projesi ile sağlanan desteklerin yanı sıra Gazeteciler Cemiyeti’nin diğer destekleri hakkında da bilgi verilecek. Toplantıda 9. Köy Haber Merkezi, haber atölyeleri, veri gazeteciliği, hak haberciliği çalışmaları gibi yeni başlayan programlar ve telif karşılığı haber yazma olanakları da tanıtılacak.

Toplantıda bir de sürpriz var. Gazeteciler Cemiyeti dijitalde canlı yayın, kamera-kurgu, stüdyo çekimi, video seslendirme ve podcast üretimi gibi alanlarda çalışmak isteyen gazeteciler için de yepyeni bir desteğin merkezi oluyor. 26 Ekim toplantısında bu desteğin ayrıntıları ilk kez açıklanacak. 

Tüm genç gazetecileri 26 Ekim Cemiyet Destekleri Tanıtım Toplantısı’na bekliyoruz.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZApdOurrT0rHd10pkyYd_ILLv9TSsP372Zw

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

·  Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

·   Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 844 3233 6179 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.