Gazeteciler Cemiyeti yılın mesleki araştırmasını başlattı: Anket-2021 yayında.

2021-10-05 09:14

Gazeteciler Cemiyeti M4D Projesi gazetecilerin mesleki memnuniyet düzeylerini tespit etmek amacıyla 2021 yılı anketini yanıtlamaya açtı. Anket gazetecilerin mesleki sorunlarını tespit etmek ve ihtiyaçları daha iyi belirleyebilmek için veri bütünü sunacak, gelecek dönem faaliyetlerine ışık tutacak.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında uzman araştırmacıların katkısıyla hazırlanan “Mesleki Memnuniyet Anketi- 2021” yayınlandı.

Google Forms üzerinde hazırlanan anket; gazetecilerin meslekleriyle kurduğu ilişkiyi, meslekte yaşadıkları sorunları, mesleğin ihtiyaçlarına ilişkin görüşlerini ve mesleki tatmin düzeylerini tespit etmeye olanak sağlayacak.

Anket e-posta adreslerine gönderilen bağlantılar tıklanarak yanıtlanabilecek. Meslektaşlarımızın yoğun çalışma temposu dikkate alınarak hazırlanan anketi tamamen yanıtlamak için yaklaşık 12 dakika ayırmak yeterli olacak.

Yanıtlar Gazeteciler Cemiyeti’nin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma ve İmha Politikası’na uygun olarak derlenecek, üçüncü taraflarla paylaşılmayacak ve sadece anketin amacı doğrultusunda kullanılacak.

Ülkemizde genç, emekli, işsiz ya da çalışan olsun tüm gazetecilerin ihtiyaçlarını daha iyi belirleyip çözüm odaklı çalışmalar yürütebilmek için tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

Anketi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yanıtlayabilirsiniz.

https://forms.gle/xHdGsWjPk8NCo9TcA