Durum Değerlendirme Toplantısı - Afet bölgesindeki gazetecilerin acil mesleki ihtiyaçları

2023-03-15 01:48

Kahramanmaraş depreminde gazetecilerin meslek ihtiyaçları neler oldu? Bölgede gazetecilik faaliyeti depremden nasıl etkilendi? Gazetecilerin ihtiyaçları kısa ve uzun dönemli olarak nasıl sıralanabilir? Depremzede gazeteciler ve deprem bölgesindeki gazeteciler görüşlerini M4D Projesi Durum Değerlendirme Toplantısında paylaşacak.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında yurt çapında düzenlenen durum değerlendirme toplantılarında bu kez Kahramanmaraş depremlerinin haberciliğe olan etkileri ele alınıyor. 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 13.00’te hibrit yönetmle yapılacak olan toplantıda, afet zamanında gazetecilerin mesleki ihtiyaçları gazetecilerin anlatımları ve talepleri ile değerlendirilecek.

Hem fiziki hem de online katılımla yapılacak toplantıya hem depremzede gazeteciler hem de deprem bölgesinde görev yapan gazeteciler katılım sağlayacak. Katılımcıların deneyim aktarımları ve dile getirdiği talepler neticesinde, afet bölgesinde gazetecilerin mesleki ihtiyaçlarının giderilebilmesi için en uygun yollar saptanmaya çalışılacak. Toplantı, depremlerin ardından gazetecilerin yaşadığı afet bölgelerinde yürütülecek haber faaliyetleri için de bir değerlendirmeye olanak sağlayacak.

Toplantıya yerel ya da yaygın basında çalışan gazeteciler, internet medyası temsilcileri, serbest gazeteciler ve basın meslek örgütü temsilcileri katılabilir.

 

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZclc-qqpzkvE9VewzuSHAjuBFVXWLZimE_f

Fiziki katılım için tıklayın:

https://forms.gle/a9AJYyJPQqqoSaCX8

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.