Basın Evi Destek Aracı bilgilendirme günleri başlıyor

2020-02-18 02:57

Gazeteciler Cemiyeti (GC) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) projesi kapsamındaki Basın Evi Destek Aracı (BEDA) 14 Şubat 2020 tarihinde başvuruya açıldı.  BEDA’nın tanıtımı için Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bilgilendirme günleri düzenlenecek.

Medya çoğulculuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamın sağlanmasına ve gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı sağlayan BEDA’ya gazeteciler, medya kuruluşları ve medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri (STÖ) başvuru yapabiliyor.

M4D proje ekibi, düzenlenecek toplantılarda BEDA başvuru kriterleri ve başvuru süreci ile ilgili bilgileri paylaşacak, katılımcıların sorularını yanıtlayacak. Ayrıca Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki bilgilendirme günlerinde, başvuru hazırlama süreçleriyle ilgili grup çalışmaları yapılacak.

Bilgilendirme günlerine katılmak isteyen kişiler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilir.

Başvuru Formu: https://forms.gle/Gq5kchMJ538WbTr16

Van Bilgilendirme Günü

Tarih: 3 Mart 2020 Salı

Saat: 13.00-18.00

İzmir Bilgilendirme Günü

Tarih: 5 Mart 2020 Perşembe

Saat: 13.00-18.00

Ankara Bilgilendirme Günü

Tarih: 11 Mart 2020 Çarşamba

Saat: 13.00-18.00

İstanbul Bilgilendirme Günü

Tarih: 16 Mart 2020 Pazartesi

Saat: 18.00-20.00

Bilgilendirme günleriyle ilgili önemli bilgiler:

· Bilgilendirme gününe katılmak isteyen kişilerin şehir dışı veya şehir içi seyahat ve konaklama masrafları karşılanmayacak.

· Bilgilendirme günü programı ve adres bilgileri kayıt yaptıran kişilerle e-posta üzerinden paylaşılacak.

· Toplantılar 50 katılımcı ile sınırlıdır. Başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır. Toplantı için belirlenen mekanlarda salon kapasitesinin üzerine çıkılması halinde, gazetecilere, medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine ve medya kuruluşlarının katılımlarına öncelik verilecek.

Bilgilendirme günü ile ilgili sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.