Basın Evi Destek Aracı (BEDA) Online Bilgilendirme Günü

2021-01-26 07:02

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi Basın Evi Destek Aracı (BEDA) 3. Dönem başvuruları 9 Şubat 2021 tarihine kadar devam ediyor. Destek aracıyla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabileceğiniz Online Bilgilendirme Günü 2 Şubat 2021, Salı saat 16:00'da gerçekleştirilecek.

Webinara katılmak için aşağıdaki linke tıklayarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir:

https://zoom.us/meeting/register/tJMkcO2upzkoEtP9WAj17j2qsRgn02orq3ny

 

Toplantıya katılmak için Zoom uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 979 7469 2287 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

M4D Projesi Bilgilendirme Günü Programı

  • 16:00 - 16:10 Açılış ve M4D Projesi Tanıtımı (Igor Chelov- M4D Proje Sorumlusu)
  • 16:10 - 16:40  Basın Evi Destek Aracı Başvuru ve Değerlendirme Süreci Sunumu (Merve Kartal - M4D Projesi Finansal Destek Programı Uzmanı)
  • 16:40 - 17:30  Soru-Cevap

BEDA Nedir?

Basın Evi Destek Aracı (BEDA), Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gazetecilerin nitelikli gazetecilik yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması amacıyla oluşturan bir ayni destek aracıdır. 

Medya çoğulculuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamın sağlanmasına ve gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı sağlayan BEDA’ya gazeteciler, medya kuruluşları ve medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri başvuru yapabiliyor.

BEDA 3. Dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi, başvuru rehber ve formuna http://media4democracy.org/destekler/#Donemsel adresinden ulaşabilirsiniz.

BEDA'ya ilişkin sorularınız için [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz.