Çalışan Gazeteciler Günü ve Cemiyetimiz yıldönümü GC Stüdyo açılışıyla kutlanıyor

2022-01-09 02:14

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) Projesi, yenilenen TV-video, radyo-podcast canlı yayın ve kayıt stüdyosu “Stüdyo Cemiyet” açılışını 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yapıyor.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle Youtube üzerinden canlı yayınla yapılacak açılışta, Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak’la ilgili hazırlığı da ekranlara getirilecek.

10 Ocak Pazartesi günü yapılacak özel canlı yayın, saat 16.00’da Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in açış konuşmasıyla başlayacak. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un günün önemine ilişkin konuşmasının ardından Gazeteciler Cemiyeti’nin 76’ncı yılı hakkında Başkanvekili Savaş Kıratlı bilgi verecek.

10 Ocak 1962’de yürürlüğe giren basın iş kanunu ile hedeflenenler ve bugünkü durum hakkında Avukat Meliha Selvi bir sunum yapacak. Avukat Selvi’nin sunumunun ardından Stüdyo Cemiyet’in yenilenme süreci, barındırdığı teknik olanaklar ve cihazlar ile nasıl kullanılabileceği hakkında M4D Projesi Politika Uzmanı Kenan Şener ve İdeapro firmasından Engin Karadaş bilgi verecek.

 

Canlı yayını aşağıdaki linkte bulunan M4D Projesi Youtube hesabından saat 16.00’dan itibaren izleyebilirsiniz.

https://youtube.com/c/Media4Democracy

 

10 Ocak Özel Yayını

Konuşmacılar:

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin

AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut

Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Savaş Kıratlı

Basın iş hukuku uzmanı Av. Meliha Selvi

M4D Politika Uzmanı Kenan Şener ve İdeapro temsilcisi Engin Karadaş