Basın Evi Destek Aracı

Söz M4D Projesi’nden destek alanlarda: #OdaBEDA

#M4D Projesi gazetecileri ve basın örgütlerini desteklemeye devam ediyor. Medyada çoğulculuğu, dayanışmayı güçlendirmek üzere hayata geçirilen Basın Evi Destek Aracı’ndan (BEDA) yararlanan gazeteciler deneyimlerini sizinle paylaşıyor. Nisan 2020 ile birlikte M4D Projesi sosyal medya hesaplarında her ay BEDA’dan destek alanlara #OdaBEDA etiketiyle haftalık köşe ayrılacak.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanı ile yürüttüğü Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında birinci dönemi sona eren, ikinci dönemi de Haziran 2020’de başlayan BEDA desteklerinden yaralanan kişi ve sivil toplum örgütleri çalışmalarını sizlerle paylaşacak.

Nedir #OdaBEDA?

(1)Bkz. #odaBEDA: M4D Projesi’nin BEDA destekçilerine kulak verdiği odanın adıdır.

(2)Bkz. #OdaBEDA: BEDA ile tüm Türkiye’den serbest çalışan, işini kaybetmiş gazeteciler; mesleğe yeni adım atan gençler ve basın özgürlüğünü savunan sivil toplum örgütleri destekleniyor. Sosyal medyada tanıdık yüzleri gördüğünüzde #M4D Projesi de orada olacak ve gazetecileri dinlerken size “O da BEDA” diyecek.

Siz de paylaşımlarınızı #OdaBEDA etiketiyle yapmak ve #M4D Projesi sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Facebook

#odaBEDA’da kimler var?

Çalışmalarını BEDA desteğiyle yürütenlere ait yayınlar, çalışmaların özetleri, röportajlar ve videolar bu sayfada aylık olarak güncelleniyor. “Başka kimler BEDA?” sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz:


 

Foto Muhabiri Anıları

Serbest foto muhabiri olarak çalışan Serdar Özsoy, “Foto Muhabirleri Anıları” adlı çalışmasıyla foto muhabirlerinin tecrübelerini mesleğe yeni adım atan gençlerle ve gazetecilik mesleğine ilgi duyanlarla paylaşmaları için bir platform hazırladı. Foto Muhabiri Anıları YouTube kanalında (www.youtube.com/user/soydarank/featured) yayın hayatına devam ediyor.

#M4D Projesi - Serdar Özsoy röportajını okumak için buraya tıklayınız.

Serdar Özsoy'un COVID-19 döneminde sahada çalışan foto muhabirlerine mesajını izlemek için buraya tıklayınız.

Foto Muhabiri Anıları çalışmasına, izleyicilerine ulaşması için katkı sunmak isterseniz https://www.patreon.com/serdarozsoy adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti
Basın Evi

M4D Projesi ile Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti kurulan Basın Evi, bölgede gazetecilik faaliyeti yürüten bütün gazetecilere açık olarak hizmet vermektedir. İşsiz, emekli gazeteciler Basın Evi’nin sosyal sunulardan yararlanmaktadır. 

#M4D Projesi - Üstün Tuncer röportajını okumak için buraya tıklayınız.

Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi internet sitesine ulaşmak için tıklayınız.