Online Söyleşi: 1 Nisan 2021 - "Türkiye’nin tartıştığı İstanbul Sözleşmesi nedir, ne değildir?"

2021-03-27 02:11

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 1 Nisan 2021 Perşembe, 16:00-17:30 saatleri arasında "Türkiye’nin tartıştığı İstanbul Sözleşmesi nedir, ne değildir? İstanbul Sözleşmesi neden rahatsızlık yarattı? " başlıklı online söyleşi düzenlenecek.

Söyleşinin konuğu, Prof. Dr. Feride Acar. Moderatörlüğü gazeteci Zeynep Gürcanlı'nın yürüteceği söyleşide, Türkiye'nin gündeminde olan İstanbul Sözleşmesi'nin detaylarına yer verilerek, neden rahatsızlık yarattığı tartışmaya açılacak.

Söyleşi konuğu Prof. Dr. Feride Acar kimdir?
Prof. Dr. Feride Acar, 1948 Bursa doğumlu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğretim üyesi. ODTÜ bünyesinde Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı kurulması öncülerinden birisi. 1997 - 2018 yılları arasında farklı pozisyonlarda Birleşmiş Milletler Kadınlara Karşı Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması (CEDAW) Komitesi içerisinde yer aldı. Geçmişte İstanbul Sözleşmesi Uzman Grubu (GREVIO) Başkanlığı görevini yürüttü. Kadın hakları alanındaki mücadelesi nedeniyle 2019 yılında Avrupa Konseyi Liyakat Madalyası'na değer bulundu.

Kayıt yaptırdıktan sonra, toplantı saatinde e-posta adresinize ulaşacak davet linkine tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Kayıt için tıklayın:

https://zoom.us/meeting/register/tJUpcOiqqj0oE9c4bBjjK5DU9fis1JFQvfYk

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 914 7124 6293 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Notlar:

  • 100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
  • Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.
  • Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.