Durum Değerlendirme Toplantısı - Gazetecilik Mesleğinde Serbest Çalışma Koşulları

2022-02-18 04:21

Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi kapsamında, yurt çapında yapılan durum değerlendirme toplantılarında bu kez söz serbest çalışan (freelance) gazetecilerde olacak. 25 Şubat Cuma günü saat 14.00’te Zoom üzerinden yapılacak “Gazetecilik Mesleğinde Serbest Çalışma Koşulları” başlıklı durum değerlendirme toplantısında altı kentten sekiz gazeteci deneyimlerini aktaracak, sorunlar, ihtiyaçlar ve olanaklar ele alınacak.

Toplantı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in açılış konuşmasıyla başlayacak.Bilgin’in ardından gazeteci ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Can Ertuna “Türkiye ve Dünyada Serbest (Freelance) Gazetecilik” başlıklı çalışmasını sunacak.Türkiye’nin dört bir yanından deneyimli serbest gazetecilerin katılacağı toplantıda, İstanbul’dan Elif Akgül ve Meltem Suat, Ankara’dan Serdar Özsoy, İzmir’den Sercan Engerek, Bursa’dan Dilek Atlı, Diyarbakır’dan Hatice Kamer ve Mahmut Bozarslan ve Osmaniye’den Serkan Talan konuşmacı olarak yer alacak.

Tüm gazetecilere, meslek örgütlerine, iletişim akademisyenlerine ve serbest gazeteciliğe ilgi duyan meslektaşlarımızın katılımına açık olan toplantı, bu alandaki sorunlar ve olanaklar hakkında kapsamlı görüş alışverişi imkânı sunacak.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZMvcuCvpzgsG9OUhoj1It5Jz1nck_oVq5Vu

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 872 5979 3617 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

 Notlar :

●      100'den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.

●      Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecek.

●      Etkinlikle ilgili sorularınızı [email protected] adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.